Event marketing

Naszym absolutnym faworytem jest połączenie dobrze zorganizowanej (starannie wyreżyserowanej) akcji w mieście z kampanią wirusową w Internecie – najlepszymi przykładami i wzorami dla nas są kampanie: Coca-Cola Unlock 007 in you oraz Yourdailydose of drama kanału TNT.

Marzy nam się zrobienie czegoś takiego w Polsce – być może właśnie dla Państwa. Skontaktuj się z nami i przekonaj, jakie mamy pomysły!

Wiele kampanii marketingowych oprócz akcji skuponych na mediach tradycyjnych i internetowych ma swój element "live", akcji na żywo. I tu pojawiamy się my! Jako specjaliście od nietypowych akcji, mamy "młody, dynamiczny zespół", który podejmuje się nietypowych wyzwań w przestrzeni miejskiej. To my jesteśmy ludźmi, których spotykasz "na mieście" przykuwających uwagę tłumów i mediów

Niestety event marketing w swojej prawdziwej odsłonie jest w Polsce zjawiskiem stosunkowo rzadko wykorzystywanym. Potencjał nietypowych zabiegów reklamowych jest ogromny, jednak ciągle przedsiębiorcy chętniej inwestują w plakaty i ulotki niż w bardziej oryginalne zabiegi. Uzyskanie przewagi nad konkurencją dzięki stosowaniu nowatorskich zabiegów marketingowych to klucz do sukcesu.

My się sukcesów nie boimy. Stawiamy na wszystko, co nowe i nietypowe. Ciągle poszukujemy świeżych inspiracji, okazji do wzbudzania zainteresowania, a czasem szokowania. Cel jest jeden: wyróżnić się w szumie przekazów reklamowych (strumieniu reklam). I to jak najskuteczniej.

Co świetnego już zrobiliśmy?

Za nami już sporo akcji, w których musieliśmy się wykazać pomysłowością! Przykład? Proszę bardzo! Pod osłoną nocy do centrum Krakowa przetrasnportowaliśmy 12 metrowy kontener, w którym zbudwaliśmy pokój zagadek. W ten sposób, gdy pierwsze promienie słońca oświetlały Wawel, my byliśmy już gotowi do akcji promocyjnej na Absolvent Talent Days. Kiedyś Wam możemy opowiedzieć, jak to jest manewrować czymś tak dużym po wąskich uliczkach :)

Mało? No to może z innej beczki! Jestśmy mocno zaangażowani w promocję ekologicznych środków trasnportu i zdrowego stylu życia. W Warszawie realizowaliśmy kampanie, w której nasz Super S (znak rozpoznawczy złote majtki!- serio!) gonił rowerzystów po ścieżkach rowerowych na... monocyklu (jednokołowy rower). A w tym samym roku podczas tygodniwej gry miejskiej promowaliśmy walkę ze SMOGiem! 

Jedną z form event marketingu są flash moby. Poświęciliśmy temu tematowi więcej miejsca w artykule na naszym blogu.


W skrócie:

  • Co: event marketing – nietypowe działania marketigowe.
  • Dla kogo: dla firm, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, wszystkich którzy próbują zwrócić na coś uwagę społeczeństwa i mediów.
  • Wymagania: niesztampowe podejście do tematu marketingu, odwaga.
  • Dodatkowo: film z akcji, który może posłużyć w kampanii wirusowej, relacja fotograficzna.
  • Co zyskasz: nietuzinkową formę promocji, obok której nie sposób będzie przejść obojętnie, zainteresowanie mediów, przechodniów.