Cudotwórnia Events to nie praca, lecz  sposób na realizację naszych pasji i pomysłów! Na pytanie o to, co robimy, odpowiadamy: zajmujemy się organizacją najbardziej szalonych eventów, jakie możecie sobie wyobrazić. Nie wierzycie? Jesteśmy jedyną firmą w Polsce (a może i na świecie), która zorganizowała oświadczyny z helikoptera oraz w ramach imprezy urodzinowej wyciągała “zwłoki” z Wisły w okolicy Stadionu Narodowego.

 

Specjalizujemy się w organizacji gier fabularnych – czy to dla miast i organizacji (wtedy są to gry miejskie), czy to dla firm (imprezy integracyjne), a czasem dla osób prywatnych (nietypowe wręczanie prezentów).

 

Dlaczego? Bo to jest super! Naprawdę! Ile razy podczas oglądania filmu, czytania książki czy grania poczułeś/-aś chęć przeżycia prawdziwej przygody? My to realizujemy.  Manipulujemy rzeczywistością tak, by przenieść Cię do wybranego świata.

 

Jak? Po kolei. Bez szablonów. Z pełnym zrozumieniem potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Okazuje się, że używaliśmy design thinking zanim o nim usłyszeliśmy!

 

Kim jesteśmy? Trochę agencją eventową, trochę kreatywną. Trochę, bo to, co robimy, wymyka się prostej definicji. Kiedyś ludzie będą opisywali podobne nam firmy: “to taka Cudotwórnia, tylko gorsza” :-). Każdego dnia udowadniamy, że da się lepiej i inaczej. Z większym zaangażowaniem, ikrą i pomysłem. Po naszemu!

 

Czasami, gdy przedsięwzięcie wymaga wyjątkowej kreatywności i oryginalnego nastawienia, podejmujemy się wyzwań związanych z event marketingiem. Jeśli masz pomysł na wydarzenie, ale trudno ująć je w ramy – nie krępuj się i pisz.

 

W naszej działalności liczy się przede wszystkim człowiek, jego zadowolenie i pozytywne emocje. By móc sprostać zadaniom, jakie napotykamy na swej drodze, działamy w dobrze zgranej ekipie (dysponujemy “młodym, dynamicznym zespołem” ;-)), zaprawionej w organizacyjnych bojach. Poznajcie nas:


Michał Kucharski

Pomysłodawca i współzałożyciel Cudotwórni, ogarniacz-optymista i Zarządca czasu i przestrzeni. Sprawia, że mamy pod kontrolą nawet to, czego z pozoru nie da się zaplanować. Na eventach jest wszędzie. Zdolność bilokacji opanował do perfekcji. Uzależniony od uprawiania sportów rozmaitych (kolarstwo, żeglarstwo, piesze wycieczki po górach i wiele innych). Obdarzony… nietypowym poczuciem humoru (Mistrz Spalonego Suchara) oraz umiejętnością realizacji nawet najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów.


Piotr Rogosz

Napędzany hektolitrami herbaty i tabliczkami mlecznej czekolady. Doświadczenie i wiedzę dotyczącą planowania i realizowania różnego rodzaju przedsięwzięć zdobył w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przeszedł ścieżkę od członka grupy projektowej, poprzez koordynatora projektów, by w końcu zostać wiceprzewodniczącym ds. projektów. Jeśli nie zaszył się gdzieś z książką, można spotkać go na rowerze, siatkarskim parkiecie, w górach lub w kuchni (!).


Justyna Łapaj-Kucharska

Zwana Justin. Od czasów licealnych angażuje się w różnego rodzaju działalność organizacyjną – od zabaw dla najmłodszych, przez imprezy dla nieco starszych, po ogólnopolskie i międzynarodowe konferencje naukowe. Prowadzi swoją firmę zajmującą się copywritingiem i content marketingiem „Łapaj Teksty! Kreacja Słowa”. Z zawodu politolog, doktor nauk społecznych i wykładowca akademicki. Prywatnie miłośniczka jazdy konnej i pasjonatka dalekich i bliskich podróży. W wolnych chwilach uwielbia upichcić coś pysznego pracując nad blogiem „Łapaj Przepisy! Kuchnia dla zapracowanych”.Iwona Bijak

Jako logopeda planuje, jak opanować świat… ale spokojnie, tylko świat dziecka, z którym ćwiczy i dla którego wymyśla sto zabaw na minutę, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Jako polonistka oswaja gramatyczne i stylistyczne potworki, pilnuje kropek i przecinków, by w artykułach do czasopisma naukowego (i nie tylko) stały tam, gdzie trzeba. Jako sekretarz Śląskiego Oddziału PTL wymyśla, ustala, zapisuje, organizuje – innymi słowy robi wszystko, by warsztaty, szkolenia, konferencje, fora, prelekcje były w pełni profesjonalne i wartościowe. Jako animatorka Cudotwórni… robi zwariowane rzeczy, o których inni mogą tylko pomarzyć :). Jeśli wyrwie wolną chwilę z paszczy czasu, to najchętniej jedzie w góry, czyta książki lub spotyka się z przyjaciółmi.


Adrian Nowak

Adrian angażuje się całym sobą we wszystko, co robi i jest absolutnym zwolennikiem teorii, że życie jest zbyt piękne, a czas zbyt cenny, by poświęcać go na robienie rzeczy, które go ani nie cieszą, ani nie inspirują. Na co dzień pracuje jako prawnik w jednej z kancelarii, gdzie niczym jeden z jego ulubionych postaci – Sherlock Holmes – łączy kilka na pozór nieistotnych elementów w jedną całość i dlatego znajduje wyjście niemal z każdej sytuacji! Po godzinach to zapalony motocyklista, entuzjasta dobrego jedzenia, podróżnik i człowiek, który w pędzie życia zawsze znajdzie czas, żeby np. przebrać się za Świętego Mikołaja i wyruszyć na motocyklu, dając tym samym trochę radości dzieciom.


Łucja Cieślar

Zakręcona mieszkanka wielu śląsków, która nieustannie próbuje wcielić w życie zasady multilokacji. Przemierza wiele światów, w fizycznych podróżach i w rozmaitych sferach życia – od kultury tradycyjnej i folku, po science-fiction i fantastykę. W jej szafie również musi się zaburzać czasoprzestrzeń – na każdą okazję wyciągnie z niej jakieś przebranie. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, śpiewa, gra i tańczy. Lubi wyzwania i ludzi, którzy podchodzą do problemów jak do gwiazdkowego prezentu. Chyba dlatego tak dobrze się bawi z ekipą Cudotwórni! W wolnych chwilach… a przepraszam, wolnych chwil w jej kalendarzu brak.


Adam Szlęzak

Pracuje od lat nad metodą wydłużenia doby ponad 24 godziny (bezskutecznie), przyjaźni się z pszczołami (ma na tym polu duże sukcesy – opanował do perfekcji wszystkie drogi ucieczki z pasieki), z górami (te jeszcze go nie zaatakowały – oby jak najdłużej) oraz z wszelkimi roślinami (krótki poradnik ogrodnika: sadzimy zielonym do góry). Z wykształcenia politolog i logistyk (tak, dziwne połączenie, już mu to ktoś kiedyś powiedział). Obecnie spełnia dziecięce marzenia w skali XXL – zawodowo bawi się 40-tonowymi ciężarówkami. Obiecuje sobie, że w końcu znajdzie czas na przeczytanie tych wszystkich książek, które zostały mu polecone.


Izabela Lesiewicz

Zwana lisem, mimo że ogranicza ser! Koneserka ruskich pierogów i lodów rzemieślniczych. Prywatnie miłośniczka dobrego jedzenia i spontanicznych podróży. Jeżeli nie stempluje właśnie tęczowych paznokci, to walczy o przetrwanie, realizując swoje małe najskrytsze marzenia, co rusz przekraczając granice własnych możliwości! Aktualnie pełnoprawny członek lisiej armii! Gdy bije się z własnymi myślami, zawsze wygrywa! Zdolności organizacyjne czerpie od lat, wcielając w życie autorskie pomysły na projekty społeczne oraz udzielając się w organizacjach, i fundacjach. W Cudotwórni nie tylko straszak z zamiłowania, ale także social media ninja w uśpieniu, który przebudza się w najmniej oczekiwanych momentach!


Magdalena Białymazur

Ekonomistka i logistyk. Nie lubi prostych rozwiązań, bo nie są dla niej wyzwaniem. Od czternastego roku życia nie opuszcza domu bez swojego kalendarza. Uwielbia jeździć na nartach w Austrii, spotykać nowych ludzi z całego świata i uczyć się języków (aktualnie rozpoczyna przygodę z hiszpańskim). W wolnych chwilach spotkasz ją… No właśnie, trudno powiedzieć, ale na pewno odbierze telefon i Ci o tym opowie. Doświadczenie organizatorskie zdobywała od dziecka, angażując się we wszelkie możliwe wydarzenia. Na co dzień pilnuje, żeby wszystko dojechało na czas i nikomu niczego nie zabrakło.


Roman

To najbardziej leniwy członek Cudotwórni. Podczas naszych wydarzeń zajmuje się leżeniem i boskim wyglądaniem. Trzeba przyznać, że sztukę tę opanował do perfekcji cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli obu płci. Plotka głosi, że wie, kto dokonał zamachu na Kennedy’ego i czy na ziemi wylądowali obcy. Pytany o szczegóły znacząco milczy. W chwilach przypływu energii do działania ukazuje prawdziwe oblicze, dając popisy kaskaderskich umiejętności – na szczęście ma więcej żyć niż kot i tylko to powoduje, że wciąż jest angażowany do najbardziej niebezpiecznych ról (“życiowych”). Jeśli chcecie go poznać  dajcie znać! Może uda się go nakłonić do uczestnictwa w spotkaniu…