Śledztwa na żywo z aktorami!

01.03.2022

Książki kryminalne, seriale detektywistyczne, historie najbardziej szalonych przestępców to coś co zawsze budzi ogromne emocje i trzyma w napięciu, aż do końca… Wiele różnych poszlak, podejrzane postacie, niezidentyfikowane ślady i nagle…Tak! Ten jeden element, który na początku wydawał się nieistotny dla sprawy, niespodziewanie skleja wszystko w logiczną całość. W takim momencie czujemy się godni miana prawdziwego “Sherlocka Holmesa” (a być może nawet złoczyńcy?) Zainspirowani tymi emocjami tworzymy śledztwa na żywo 😉

To wciągająca i integrująca rozrywka! Chętnie poprzemy tę tezę prawdziwymi dowodami, a nie tylko poszlakami 😉

śledztwa na żywo

Jak zaczynają się takie śledztwa na żywo?
W pewnych okolicznościach dochodzi do intrygującej zbrodni lub przestępstwa. Stróże prawa mają podejrzanych, zabezpieczyli miejsce zbrodni i dowody, ale winnego nadal brak!

I wtedy właśnie WY wkraczacie do akcji (może być w slow motion, z klimatyczną muzyką w tle lub cali na biało ;)). Przejmujecie tę sprawę, bo jesteście najlepsi w tej branży! Lokalna policja nie ma o niczym pojęcia, mają tylko poszlaki i… pączki w ogromnych ilościach. 

Kim są podejrzani?

W trakcie zabawy (yyy… to znaczy.. poważnego śledztwa) spotkacie ekscentryczne postacie. Nie trzeba będzie długo czekać, na to, aż okaże się, że każdy ma coś na sumieniu. Same przesłuchania nie wystarczą, będziecie musieli skorelować zeznania z dowodami i poszlakami odkrywanymi w trakcie dochodzenia. Tylko współpracując w ramach grupy śledczej będziecie mieć szansę na odkrycie prawy. 

Czy zbrodnia zawsze oznacza zabójstwo? 

Nasze propozycje scenariuszy na zabawę w śledztwo na żywo są zróżnicowane 😉

Możecie szukać mordercy w tytułach “Crime Show”,  “Ze śmiercią im do twarzy” czy “Szalona Wioska”.
Historii związanych z kradzieżą możecie spodziewać się w śledztwach pt:. “Napad na Archiwum”, “Zamieszanie w Smokovii” lub “W instytucie The Company”

śledztwa na żywo

Idealna rozrywka dla każdego? Przekonajmy się!

Nasze propozycje zostały zrealizowane już wielokrotnie dla firm – zarówno w wersji śledztwa na żywo offline (w  hotelu, wtedy to trochę jak gra miejska), jak i on-line – na zoomie, teamsach czy jeszcze innym narzędziu. Często współpracujemy z zespołami około 40-60 osobowymi. 

Nasze scenariusze są po prostu wciągające. Nie ma znaczeniu czy masz zespół IT czy bardziej HRowy – będziecie bawić się świetnie 🙂 Nasze śledztwa odgrywamy w języku angielskim i polskim. W czasach przewagi pracy zdalnej możemy przeprowadzić wybrane opcje w wersji #online. 


Poniżej przeczytaj zarysy fabularne poszczególnych śledztw: 

  • Crime Show – Miły i spokojny weekend w starym hotelu. Co mogło pójść nie tak? Zbrodnia! Biedny wuj Vernon został zamordowany. Kto mógł to zrobić? Dlaczego człowiek, który podobno nie miał wrogów leży teraz martwy na karawanie? Wychodzi na to, że zarówno goście hotelowi jak i rodzina denata ma coś wspólnego z tą sprawą
  • Napad na Archiwum – Sytuacja jest napięta do granic możliwości. Uzbrojona grupa opanowała Archiwum Państwowe. Porywacze mają zakładników, życie ludzkie jest zagrożone. Próby odbicia budynku są do tej pory bezskuteczne. Do tego złoczyńcy wyszli z nietypową propozycją…  wypuszczą część osób w zamian za dziennikarzy z kamerami. Dlaczego? Co chcą ukraść? Jaki mają plan? onkowie ekip telewizyjnych…
  • Ze śmiercią im do twarzy – Mija kolejny rok. Spokojne życie w mieście, codzienna rutyna w domu i w pracy. W weekendy można chwilę odetchnąć….Ten zwykły czas zostaje brutalnie przerwany serią zabójstw w lokalnym środowisku artystycznym. Niepokój mieszkańców budzi zarówno sam fakt morderstw, jak i ewidentnie psychopatyczny charakter złoczyńcy… „Witkiewicz”, jak nazwała go lokalna komórka policji, zostawia w miejscach zbrodni swą twórczość. Jego obrazy nie są przypadkowe – bowiem pokazują następne miejsce zbrodni. Policja właśnie odnalazła kolejne „dzieło”. To różni się od poprzednich – jest na nim kalendarz i zegar. 
  • Szalona Wioska – Sielskie krajobrazy, powitanie zgotowane przez lokalnych gospodarzy i wiejskie życie, które toczy się o wiele wolniej. Każdy każdego zna przez co w ciągu kilku minut po okolicznych domach roznosi się wieść o znalezieniu zwłok młodego leśniczego. A miało być tak beztrosko: odpoczynek na łonie natury. Policja może i w końcu dotrze z miasteczka oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów, ale tubylcy patrzą na Was wyjątkowo podejrzanie. Pojawia się ktoś nowy i nagle taka zbrodnia? Dla własnego bezpieczeństwa powinniście zorganizować własne śledztwo i zdjąć z siebie jakiekolwiek podejrzenia. Nikt nie chciałby zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach w pobliskim lesie na mokradłach. Chyba, że są wśród Was chetni?
  • W instytucie The Company – Na terenie firmy doszło do kradzieży nowego eksperymentalnego projektu. W sprawę na pewno zamieszani są przedstawiciele działu ds. badań i rozwoju. Podejrzenie pada też na pracowników technicznych, a nawet sam Zarząd. Czyżby wszyscy byli w to w jakiś sposób zaangażowani?  Z uwagi na rosnącą konkurencję projekt miał mieć bardzo duży wpływ na dalsze losy firmy i nie powinien wpaść w niepowołane ręce. Czyżby chodziło o pieniądze? Kto oprócz konkurencyjnych firm mógłby zyskać na wycieku tak ważnych informacji? To nie będzie “typowy dzień w pracy”…
  • Zamieszanie w Smokovii – Król, Królowa, Ksiaże, ich poddani, sprzymierzeńcy, a nawet wrogowie… Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To miał być kolejny wystawny bal i wspólne świętowanie przy dobrej zakąsce i miodzie pitnym. Następnego dnia okazuje się, że na dworze królewskim zaginęły królewskie jaja.. Ktoś ukradł kolekcjonerskie Jaja Fabergé. Wychodzi na to, że goście zaproszeni na ucztowanie mogli mieć chętkę na królewskie klejnoty. Miejscowi stróże ładu i porządku wytypowali podejrzanych i ustaliła jedno: “Nie wszyscy mówią prawdę.” Trzeba ustalić winnego, zanim król wpadnie w szał i rozpęta piekło na tych ziemiach. 
śledztwa na żywo

W poniższej tabeli możesz sprawdzić, który scenariusz śledztwa na żywo będzie idealny na twoją imprezę:

To wcale nie jest tak, że tym artykułem realizujemy nasz nikczemny plan zachęcenia Cię do współpracy z nami. 

Nasze prawdziwy i jedyny motyw to zapewnienie niezapomnianych chwil podczas nietypowej formy integracji i zabawy. 

To co wchodzisz w nasze śledztwa na żywo? Napisz do nas ze szczegółami, a my wrócimy do Ciebie z wyceną i planem zbrod…tfu! Planem najlepszej integracji 😉

Czytaj Więcej