Archery Tag – łuczniczy paintball, który robi furorę!

28.10.2018

Co powoduje, że Archery Tag cieszy się w Polsce coraz większą popularnością? To proste! W znakomity sposób łączy ze sobą dwie lubiane i intrygujące rozrywki aranżowanej walki – popularny paintball i strzelanie z łuku! Ale, ale to co odróżnia Archery Tag od dwóch wymienionych aktywności, to znacznie większe bezpieczeństwo użytkowania. Trafienie strzałą nie jest bolesne i jak sama nazwa tej popularnej gry wskazuje – ktoś zostaje („tag”) „oznaczony strzałą”. Liczą się tu: dobra zabawa, adrenalina, refleks, spryt, taktyka i praca zespołowa.

Podstawowe elementy wyposażenia łucznika w Archery Tag to:

Archery tag - bezpiecznie łucznictwo!
  1. profesjonalny sprzęt: łuk o odpowiednim profilu i sile naciągu cięciwy;
  2. strzały zakończone specjalną nakładką – miękką gąbką (tzw. „miękkie groty”);
  3. maski chroniące oczy i twarz (podobne do tych, których używa się w paintballu) oraz ochraniacze na przedramiona, by uniknąć otarć cięciwą podczas uwalniania strzał.

Niezbędne jest także krótkie przeszkolenie w zakresie posługiwania się łukiem i w celu poznania zasad gry.

Na czym dokładnie polega cała zabawa w Archery Tag?

Udział w niej biorą dwie drużyny złożone z około 6 osób, których zadaniem jest „ustrzelenie” jak najwięcej osób z drużyny przeciwnej. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wyeliminuje wszystkich przeciwników. Aby uniknąć strzałów zawodnicy mogą chować się za symetrycznie rozmieszczonymi dmuchanymi przeszkodami zwanymi bunkrami lub bazami. Żeby jednak nie było tak prosto, grę można na różne sposoby urozmaicać. Często oprócz tego, że strzela się do swoich rywali, to zadaniem drużyn jest także strzelanie do tarczy przeciwnika ustawionej w ich części boiska czy polany. Wygrywa wówczas ta drużyna, która szybciej trafi we wszystkie elementy tarczy (wybijając w niej otwory). Innym sposobem na urozmaicenie gry jest konieczność zdobycia flagi, którą montuje się na środku pola walki. Ta drużyna, której zawodnik jako pierwszy zdobędzie flagę i niepostrzelony (!) wróci z nią do bazy – wygrywa! Sposobów na urozmaicenie rozgrywek jest wiele i wszystko zależy od możliwości i upodobań samych zainteresowanych 😊

Przy jakich okazjach warto z takiej atrakcji jak Archery Tag skorzystać?

Archery tag - bezpiecznie łucznictwo!

Archery Tag to gra zespołowa, zatem świetnie sprawdzi się ona podczas różnego rodzaju imprez i wyjazdów integracyjnych dla szkół lub firm. Postrzelanie do siebie w bezpieczny sposób z łuku będzie też znakomitą alternatywą dla paintballa lub strzelnicy podczas wieczorów kawalerskich, jak również (a czemu by nie?) panieńskich! 😊 Archery Tag to także rewelacyjny pomysł na urozmaicenie zabaw urodzinowych czy innych wydarzeń okolicznościowych, na których liczy się dobra zabawa, rozrywka i nietuzinkowe przeżycia! Posiadając odpowiednio dużo przestrzeni Archery Tag może również urozmaicić pikniki rodzinne, gry plenerowe czy miejskie festyny 😊

Dlaczego Archery Tag jest takie fajne?

1. Nie jesteśmy ograniczeni konkretnym miejscem – łucznicze rozgrywki możemy zorganizować wszędzie tam, gdzie znajdzie się trochę przestrzeni do rozstawienia przeszkód i przygotowania pola bitwy! Możliwe jest także zorganizowanie rozgrywek w zamkniętym pomieszczeniu – salach gimnastycznych czy na hali.

2. Można poczuć się jak prawdziwy łucznik, albo wojownik z czasów średniowiecza i zwyczajnie postrzelać do siebie jak z łuku, ale… bezboleśnie i mając z tego mnóstwo frajdy 😉. Konstrukcja łuku oraz siła z jaką przemieszcza się wystrzelona strzała powodują, że strzały można także łapać w locie!

3. To nietypowy sposób na niezapomnianą imprezę integracyjną, firmową, wieczory kawalerskie, pikniki czy zabawy urodzinowe!

Archery tag - bezpiecznie łucznictwo!

4. W przeciwieństwie do paintballa gracz nie potrzebuje specjalnego ochronnego ubrania. Gra w Archery Tag jest bezpieczna – uderzenie strzałą jest odczuwalne, ale bezbolesne. Zawodnicy mogą wobec tego mieć na sobie dowolne, wygodne (najlepiej sportowe) stroje.

5. Archery Tag w odróżnieniu od paintballa, nie wiąże się z jakimikolwiek zabrudzeniami ubrania.

6. Plusem Archery Tag jest również brak większych ograniczeń wiekowych (dobrze, by najmłodsi gracze mieli ukończone co najmniej 8 lat).

Archery Tag? My jesteśmy na tak! 😊 A jeżeli chcesz zorganizować walki łuczników dla siebie, swoich bliskich lub w swojej firmie – to koniecznie skontaktuj się z nami!

Pisz na: [email protected], by ustalić szczegóły wydarzenia 😊

Czytaj Więcej