FAQ – czyli najczęstsze pytania o nasze wydarzenia

Czy działacie na terenie całej Polski?

Dojedziemy wszędzie, gdzie nas nogi… cztery koła zawiozą!

Odsyłamy Cię do naszego CUDO poradnika, gdzie znajdziesz wypowiedź Michała na ten temat.

Czy możemy ustalić miejsce/startu zakończenia czy jest ono narzucone? 

Za każdym razem start i obszar działania ustalamy wspólnie. Możemy rozpocząć grę pod siedzibą biurowca, jak i w parku nieopodal. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo i angażująca zabawa, więc na pewno zarekomendujemy konkretne miejsca po poznaniu Waszych wymagań. 

Jakie macie doświadczenie?

Jako Cudotwórnia działamy na rynku już ponad 11 lat!

Wiemy jednak, że czas funkcjonowania na rynku to nie wszystko – liczy się co robimy. 

Regularnie działamy z wymagającymi firmami. Prowadzimy integracje firmowe w postaci gier, śledztw, questingów i mobilnych pokoi zagadek. dla takich firm jak: Jack Wolfskin, KYP, Decathlon, Whirlpool, Pudliszki, Astra Zeneca, CBRE, Capgemini, PWC, Rockwell, Nordea, ING, PEKAO… i wiele innych. Naszym dziełem dla klientów prywatnych są również akcje promocyjne nad polskim morzem, jak i… najwyższej zorganizowana gra miejska (ponad 1200 m.n.p.m – na szczycie Skrzycznego). Gdyby nie to, że akurat chmury były pod nami, to można by powiedzieć – Sky is the limit 🙂

Odważnie prowadzone instytucje publiczne również korzystają z naszych usług. Od 2019 współpracujemy z Zamkiem Królewskim w Warszawie tworząc wydarzenie promujące wystawy czy wspierając organizacyjnie pikniki jubileuszowe (na 25 tys. osób). Regularnie tworzymy unikalne scenariusze i prowadzimy gry miejskie. Przez ostatnie 2 lata współpracowaliśmy m.in. z ZTM w Poznaniu, Urzędem Marszałkowskim w Katowicach, Urzędem Wojewódzkim w Katowicach, UM w Będzinie, UM w Sosnowcu, UM w Gliwicach, Biblioteką w Tarnowskich Górach, MCK w Tychach, MOPR w Bytomiu i … moglibyśmy jeszcze chwilę wymieniać.

Ile czasu trwają wasze atrakcje? I ile osób może wziąć w nich udział?

Nasza ulubiona odpowiedź: to zależy… od atrakcji. W skrócie:

  • gry miejskie/terenowe to czas ok. 3 godzin | liczba uczestników w przedziale od 1 do 1000 osób na grę
  • questingi: 1,5-2 godzin | liczba uczestników w przedziale od 5 do 1000 osób na grę
  • śledztwa: ok. 3 godziny | do 150 osób na śledztwo
  • mobilne pokoje zagadek – jest to atrakcja realizowana w turach, krótkie scenariusze  trwają 15-25 minut lub dłuższe ok. 50 minut | liczba uczestników w przedziale od 4 do 6 osób (w grupie) na turę. Możemy na raz zorganizować nawet 5 pokoi zagadek (łącznie przepustowość do 30 osób/tura. 
  • challenge boxy: 1,5-2 godzin |  liczba uczestników w przedziale od 5 do 100 osób
  • Familiada: 45-90 minut |  liczba uczestników w przedziale od 6 do 14 na grę
  • Quiz show: 30-60 minut  |  liczba uczestników od 1 do… 10 000 🙂
Czy robicie dla grupy (wpisz liczbę) osób?

Liczba uczestników biorących udział w naszych grach mieści się w przedziale od 6 do nawet 1000 osób!

Przygotowanie gry oraz proponowane przez nas rozwiązania logistyczne zależą od ilości uczestników. Natomiast do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie* i staramy się zgrać jak najwięcej aspektów, aby finalnie zoptymalizować realizację wydarzenia.

*tak wiemy jak to brzmi… ale robienie eventów na tym polega. Każdy jest inny i nie da się opakować organizacji w wersję pudełkowa, która za każdym razem będzie taka sama.

Czy tworzycie dedykowane rozwiązania i scenariusze?

Oczywiście, że tak! Jest to opcja podlegająca dedykowanej wycenie, ale Wyzwania to nasze drugie imię zaraz po Cudach 🙂 

Na początku analizujemy Twój pomysł i weryfikujemy możliwości realizacji. Możemy też zasugerować inne rozwiązania, które wynikają z naszego doświadczenia. Jeżeli masz pomysł na taki event z chęcią się z Tobą spotkamy on-line i omówimy jego kształt by móc wycenić realizację.

Ile to kosztuje?

W tym miejscu pada jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie to ponownie: to zależy.

Jakie są czynniki, które wpływają na cenę eventu?

  • Termin – w szczycie sezonu mamy najwięcej zapytań i realizacji, a co za tym idzie mamy największe obciążenie i wyższe ceny niż w terminach poza sezonem. Sezon obejmuje maj, czerwiec, wrzesień, pierwszą połowę października oraz grudzień.
  • Godziny realizacji – jeżeli event zaczyna się w godzinach porannych lub kończy późnym wieczorem, zapewniamy naszej ekipie nocleg. Nie wyjeżdżamy na eventy o 2 rano i staramy się tak późno nie wracać, dbamy aby nasi animatorzy byli wypoczęci i pełni energii do działania. Dlaczego robimy tak, a nie inaczej – o tym w naszym odcinku Cudoporadnika
  • Miejsce – duża część naszej ekipy jest ze Śląska, co wiąże się z dojazdem. Zdecydowanie mniej czasu i paliwa poświęcimy na dojazd do Wrocławia niż do Gdańska (co nie znaczy że w Gdańsku nie organizujemy eventów!). Będzie miało to odzwierciedlenie w kosztach eventu, co nie zmienia faktu, że czasem 
  • Rodzaj miejsca – podczas każdej gry adaptujemy nasz scenariusz do miejsca, ale jeżeli miejsce jest wyjątkowo wymagające lub jest taka konieczność przeprowadzamy wizję lokalną.
  • Ilość uczestników – optymalizujemy liczbę animatorów do ilości uczestników, którzy będą brać udział w grze, np. na grę dla 100 osób wysyłamy 9 animatorów + koordynatora, a na grę dla 20 osób wysyłamy 4 animatorów + koordynatora.
  • Typ eventu – questingi to eventy, gdzie jedna osoba napędza zabawę (z aplikacją) nawet dla 1000 osób… a w śledztwach nawet 20 osób potrzebuje obsługi 6-7 aktorów. 
  • Nagrody dla zwycięzców – możemy zapewnić my lub klient, od nas najczęściej jest to coś dobrego – słodkiego lub do spożycia 😉 albo bilety do kina lub… planszówki. Ale jak macie swoje pomysły – piszcie!
  • Czynnik specjalny – jeżeli event ma być w 100% dedykowany to taka wycena przebiega w odmienny sposób, gdzie doliczamy pracę nad kwestiami koncepcyjnymi, konsultacjami, etc. 

Koniecznie zapoznaj się z naszym CUDO poradnikiem, gdzie znajdziesz wypowiedź Michała na ten temat:

Co robicie, kiedy pada deszcz?

To chyba drugie najczęściej zadawane nam pytanie (zaraz po tym wyżej). 

W skrócie: działamy! Wyznajemy zasadę, że nie ma złej pogody, jedynie zły ubiór. Zatem ubieramy się odpowiednio, a kiedy jest taka potrzeba – zapewniamy uczestnikom pelerynki przeciwdeszczowe. Pozostajemy w stałym kontakcie z osobą ustalającą szczegóły i na bieżąco monitorujemy prognozy pogody.

Natomiast rozumiemy, że nie każdy chce zmoknąć jak kura i nie zostawiamy Cię z pustymi rękami. Mamy atrakcje i scenariusze, które z powodzeniem możemy zrealizować na dworze jak i w budynku, takie jak:

Challenge boxy – Misja Offsite, Śledztwo Dance Macabre, Śledztwo Crime Show, Escape Roomy czy Questingi.

Koniecznie zapoznaj się z naszym CUDO poradnikiem, gdzie znajdziesz wypowiedź Michała na ten temat:

Czy mogę być pewn_ jakości eventu, jaki u Was zamówię?

Nasze scenariusze są w 100% nasze. Może dziwnie to brzmi, ale dokładnie tak jest. Czasem ktoś nas naśladuje (albo sprzedaje nasze usługi ;)), ale możecie mieć pewność, że zamawiając event u nas to nasza kadra będzie go obsługiwała. I to ta kadra która wyciąga od 11 lat średnią 5.0 w opiniach na Google i na Facebooku 🙂 i dostaje takie doskonałe referencje.

Znalazł_m podobną grę u innej firmy, ale taniej…

W kwestii podobnej gry – tak jak pisaliśmy pytanie wyżej – czasem ktoś nas naśladuje. W kwestii ceny – naszą ambicją zawsze było robić najlepsze możliwe eventy, nie najtańsze. Jeżeli ktoś oferuje coś, co wygląda podobnie do naszych realizacji – z chęcią pochylimy się wspólnie nad oboma ofertami i wskażemy różnicę, które wpływają na cenę i jakość naszych wydarzeń.

Czy działacie sezonowo?

Najwięcej eventów organizujemy w tzw. wysokim sezonie, gdy nie wiemy* w co włożyć ręce, bo dzieje się nawet kilkanaście eventów w tygodniu! A te fantastyczne miesiące to maj, czerwiec, wrzesień, październik oraz grudzień. Poza sezonem zazwyczaj mamy więcej przestrzeni. Dlatego szybciej znajdziemy termin “na wczoraj” poza tymi gorącym okresem.

*to tylko takie wyrażenie…;)  bo w sumie to właśnie wiemy ile mamy wtedy roboty i dołożenie dodatkowych eventów  w ostatniej chwili jest dlatego takie trudne.