Zagadkowy Dzień Europy – edukacyjny pokój zagadek

09.05.2017

Czy Unia Europejska musi być nudna? Czy to tylko traktaty, negocjacje i biurokracja? Nic bardziej mylnego! Z okazji Dnia Europy we wrocławskim Parku Staromiejskim, przygotowaliśmy autorski scenariusz na edukacyjny pokój zagadek. Początek historii był z pozoru prosty. Grupa asystentów Przewodniczącego Rady Europejskiej miała za zadanie dostarczyć mu dokumenty na ważne posiedzenie, których zapomniał ze swojego gabinetu. Ściśle tajne akta trzymane były jednak w sejfie, do którego mogli się dostać tylko rozwiązując serię zagadek związanych z Unią Europejską. Przed asystentami stanęło nie lada wyzwanie, wszak wszystko co znajdowało się w jego gabinecie mogło okazać się cenną wskazówką w rozszyfrowaniu kodu, za pomocą którego można było dostać się do sejfu. Tylko najsprytniejsi i najbardziej oddani sprawie mogli sprostać temu trudnemu zadaniu.

Ku uciesze Przewodniczącego asystenci wzorowo wykonali misję, dostarczając dokumenty na czas i wykazując się przy tym nie tylko czujnością i godnymi Sherlocka umiejętnościami, ale też wiedzą na temat samej Unii Europejskiej.

Dziękujemy wszystkim młodym euroentuzjastom, którzy podjęli nasze wyzwanie!

Edukacyjny pokój zagadek to nasza kolejna propozycja mobilnych pokojów zgadek. Chcesz taki pokój na swoim evencie? Stworzymy go dla Ciebie!

[envira-gallery id=”5325″]

Czytaj Więcej