Gra miejska promująca transport publiczny

12.11.2018

Gra miejska promująca transport publiczny
Uczestnicy reprezentowali różne grupy wiekowe 🙂

Nie trzeba być zapalonym ekologiem, żeby dostrzegać zalety związane z transportem publicznym i by chcieć od czasu do czasu zrobić coś dobrego dla kondycji naszego środowiska 😉. Świetną do tego okazją była bezpłatna gra miejska promująca transport publiczny„Przesiadaj się i jedź!”, której Wielki Finał odbył się 22 września w Warszawie. Jej celem było zachęcenie do przesiadki z auta i skorzystania z nowoczesnej,ekonomicznej i ekologicznej komunikacji miejskiej! 

O tym jak wiele zalet ma korzystanie z komunikacji miejskiej (w tym możliwość zaoszczędzenia zarówno czasu jak i pieniędzy na codziennym transporcie do pracy) świetnie wiedzą uczestnicy naszej zabawy,która trwała… cały tydzień!

Komunikacyjne zadania

Niesłychanie zmotywowane drużyny, w skład których wchodziły rodziny z dziećmi, bliscy, przyjaciele i znajomi, wytrwale odpowiadali na skomplikowane i wymagające nie lada wiedzy i sprytu pytania, które każdego dnia zamieszczaliśmy na stronie poświęconej temu wydarzeniu na Facebook-u. Liczyła się nie tylko wiedza i poprawność odpowiedzi, ale także szybkość ich udzielania. Drużyny, które odpowiadały na pytania jako pierwsze, otrzymywały bonusowe punkty!

Gra miejska promująca transport publiczny
Artystyczne dokonania naszych drużyn!

Udzielanie odpowiedzi na pytania on-line było nie tylko okazją do świetnej zabawy.Nasi uczestnicy mieli także możliwość pozyskania wielu cennych i ciekawych informacji na temat historii miasta, transportu publicznego oraz przydatnych rad na temat poruszania się w przyjazny dla środowiska sposób 😊. 

            Ile autobusów elektrycznych znajduje się we flocie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie? Kiedy otwarto pierwszy odcinek warszawskiego metra? Na te i wiele innych pytań o zróżnicowanym stopniu trudności musieli odpowiedzieć nasi zawodnicy 😊!

            Wiele frajdy sprawiło uczestnikom wcielanie się w rolę artystów i projektantów, kiedy to w ramach jednego z zadań tworzyli projekt ekoautobusu z (z pozoru) nieprzydatnych przedmiotów.

            Zabawa zabawą, jednak drużyny podjęły prawdziwy wyścig z czasem! Codziennie aktualizowany ranking uczestników sprzyjał obieraniu różnych strategii wyprzedzenia konkurencji 😉.

II etap gry – czas na walkę w terenie!

            Najbardziej zaprawione w boju drużyny miały możliwość zawalczyć o wygraną w drugim etapie naszej zabawy – bezpłatnej grze odbywającej się w przestrzeni miejskiej w dniu 22.09!Stawka była wysoka – do wygrania atrakcyjne vouchery z Prezent Marzeń (www.prezentmarzen.com) 😊.

            Ale, ale zdobyć je wcale nie było tak łatwo! Przed drużynami postawiliśmy szereg zadań wymagających zarówno sprawności fizycznej, jak i orientacji w terenie, umiejętności logicznego myślenia, a przede wszystkim sprytu i kreatywności!

Inwencją twórczą grupy musiały wykazać się w trakcie konkursu piosenki komunikacyjnej czy kalamburów związanych z transportem publicznym! Przydały się także zdolności plastyczne w projektowaniu tramwaju złożonego ze ściśle określonych części czy umiejętność zarządzania czasem w przestrzeni, by zdążyć na spotkanie z tajemniczym pasażerem… Nie lada wyzwaniem okazała się próba nauki jazdy na dość nietypowym jednośladzie, pozbawionym drugiego koła 😉.                              

Gra miejska promująca transport publiczny
Wielcy zwycięzcy!

Drużyny udowodniły, że znane są im świetnie wszystkie środki transportu składające się na warszawski system komunikacji! Autobusem elektrycznym i tramwajem, metrem czy jednośladem po ścieżce rowerowej – każdy sposób był dobry, byle skutecznie dotrzeć do mety! Z radością nagrodziliśmy trzy najlepsze drużyny – prawdziwych wyjadaczy komunikacji miejskiej i wzorowych pasażerów mających pociąg do dobrej zabawy! Dwie drużyny otrzymały od nas także wyróżnienia za uzbieranie długiej niczym linia tramwajowa numer 4 listy z punktami oraz zaangażowanie i wytrwałość 😊.

            Autobus naelektryzowany pozytywną energią, jaką roztaczali uczestnicy stale gdzieś tu krąży rozwożąc zdjęcia z tego wydarzenia! Chcesz je zobaczyć? To śmiało! Wsiadaj! Nie musisz obawiać się, że zostaniesz pasażerem na gapę 😉 – w tym dniu – podobnie jak nasza gra – transport publiczny był bezpłatny! 😊


            Chcesz dowiadywać się o kolejnych grach miejskich organizowanych przez nas? Wpadaj koniecznie na naszego fanpage’a na Facebook-u (https://web.facebook.com/CudotworniaEvents/) i na naszą stronę internetową (https://www.cudotwornia.com/)!

            Do zobaczenia na kolejnych grach miejskich!😊

[envira-gallery id="6488"]

Czytaj Więcej