Gra Miejska zaGRAjmy w Katowicach!

30.08.2018

zaGRAjmy w Katowicach
Start gry miejskiej. Gwiazda daje sygnał do rozpoczęcia zabawy!

Wielu zapewne słyszało już o tym, że Katowice to Miasto Ogrodów, ale czy wiedzieliście, że Katowice to też Miasto… Muzyki? Tak, tak, właśnie taka tematyka przyGRYwała uczestnikom naszej sierpniowej zabawy zaGRAjmy w Katowicach! Niezwykle zmotywowane i pełne energii drużyny tanecznym krokiem przechodziły przez kolejne zadania, które dla nich przygotowaliśmy w rytmie dobrego humoru, ale też i wielu wyzwań! Liczył się zarówno czas wykonywania kolejnych konkurencji i sprawnego przemieszczania się po mieście, jak i dokładność i kreatywność w wykonywaniu zadań. To wszystko było wnikliwie oceniane przez naszych animatorów!

Przed uczestnikami naszej gry postawiliśmy wiele nietypowych zadań wymagających zarówno umiejętności tanecznych, jak i sprawności fizycznej, sprytu oraz orientacji w terenie. Niektóre zadania wiązały się także z posiadaniem nie lada wiedzy z zakresu historii muzyki oraz samych Katowic

zaGRAjmy w Katowicach

Rodziny z dziećmi, pary, przyjaciele i znajomi przemieszczając się po mieście pieszo lub rowerami (a także rowerami cargo!) poszukiwali ukrytych zagadek oraz zadań do wykonania. Jedną z konkurencji, jakie przygotowaliśmy dla uczestników naszej rozGRYwki był turniej jaKATOmelodia! Liczyła się w nim nie tylko znajomość utworów muzycznych, ale także refleks w ich odgadywaniu. Konkurencja wszak była bardzo duża, podobnie jak ilość punktów do zdobycia!

Nie obeszło się też bez konieczności odnalezienia w sobie artystycznej duszy pod kątem plastyki i stworzenia kreatywnego plakatu informującego o wybranym wydarzeniu muzycznym w Katowicach :). O tym, że „śpiewać każdy może” Katowiczanie (i nie tylko) przekonali się w trakcie konkursu talentów „ślaskie szlagiery”, gdzie można było wykazać się nie tylko talentem muzycznym, ale także znajomością tekstu utworów! Jak można się domyślić, uczestnicy naszej zabawy poradzili sobie z tym zadaniem… śpiewająco!

zaGRAjmy w Katowicach

Nie lada wiedzą uczestnicy musieli wykazać się układając partyturę jednego z utworów Henryka Góreckiego w formie puzzli. Muzyczna Gra Miejska w Katowicach nie mogła odbyć się także bez obecności tajemniczej gwiazdy muzyki rockowej, której autograf można było zdobyć w okolicach NOSPR-u…. Podobno nieliczni mieli nawet szczęście zrobić sobie z nią selfie!

Co można było wyGRAć w trakcie naszej gry? Partyturę fantastycznych nagród! Było o co walczyć, bo do zdobycia były między innymi: bilety do NOSPR-u i Filharmonii Śląskiej, głośniki i słuchawki bezprzewodowe oraz gry planszowe! To co jednak było prawdziwą wygraną dla naszych uczestników to cała pięciolinia endorfin, nutka rywalizacji i klucz (wiolinowy) do dobrej zabawy :). Wiedzą o tym świetnie wszyscy, którzy wzięli udział w naszej zabawie! 🙂

Jeżeli chcesz niczym za dotknięciem magicznej batuty przenieść się na chwilę na scenę tego magicznego muzycznego wydarzenia – zapraszamy Cię do obejrzenia naszej fotorelacji!

Jesteś zainteresowany udziałem w tego typu niezapomnianych grach i wydarzeniach? Śledź koniecznie nasz fanpage na Facebooku! O wszystkim będziesz się tam na bieżąco dowiadywał!

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Gry zaGRAjmy w Katowicach za świetną zabawę i do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń! 🙂

[envira-gallery id="6352"]

Czytaj Więcej