Historyczny pokój zagadek

10.12.2019

historyczny pokój zagadek

Powolnym krokiem wchodzisz na dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie i widzisz królewski namiot. Niewiele myśląc podchodzisz bliżej, a twoje zdziwienie jest coraz większa. Otwierasz szerzej oczy, gdy słyszysz głosy dobiegające z wnętrza i komentarze” „Mam 4 flakony perfum”, „Ja znalazłem coś w globusie”, „Te szachy muszą coś oznaczać”. I wtedy spoglądasz w bok i widzisz  „Zaginione Klejnoty Wazów” oraz ludzi w niecodziennych strojach… Właśnie trafiłeś na nasz historyczny pokój zagadek!

Tak mniej więcej wyglądało wejście większości ludzi na dziedziniec siedziby królów polskich w listopadzie 2019 roku. Ci którzy byli bardziej wtajemniczeni dziarskim krokiem kierowali się do naszego mobilnego pokoju zagadek. To już 3 propozycja nietypowej formy promocji, którą zorganizowaliśmy w ramach promowania Roku Wazowskiego. Wcale nas nie zdziwiło, że pomysł escape room’u przypadł mieszkańcom warszawy do gustu* i bez wahania mogliśmy ruszać z rezerwacjami wejść. Z uwagi na rosnącą w Polsce popularność tego typu rozrywki, po kilku dniach od ruszenia zapisów mieliśmy już ponad 150 chętnych uczestników… Zaginione Klejnoty Wazów były otwarte dla grup od 14 do 21 listopada. Pokój był też przygotowane na przyjęcie grup angielskojęzycznych z uwagi na fakt, że dużo zagranicznych turystów pojawia się na Zamku.

historyczny pokój zagadek

Jeśli jesteście ciekawi fabuły to nasz historyczny pokój zagadek był stylizowany na namiot wędrownej trupy aktorów, którzy zostali zaproszeni na dwór królewski aktorów na Zamku. Tak się złożyło, że w tym samym czasie na Zamku dochodzi do kradzieży! Podejrzenie władcy padło na artystów, którzy na czas prób i występów opuszczali swój namiot. Grupy wcieliły się w rolę dworzan, którzy dostali rozkaz od króla, aby cenną biżuterię odnaleźć przed powrotem trupy!
Już oficjalnie możemy to powiedzieć – królewskie klejnoty ocalone!
Dziękujemy w imieniu króla Władysława IV prawie 250 osobom za pomoc w odnalezieniu skradzionych kosztowności.

*Czy wiesz o tym, że jesteśmy autorami historycznego pokoju zagadek „Skrytka Powstańców”, który działa w Muzeum Śląskim w Katowicach w ramach wystawy „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”?

Czytaj Więcej