Industriada 2017

10.06.2017

Industriada czyli największe coroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki jest świetną okazją do poznania dawnych maszyn, mechanizmów i poczucia tętna industrialnego rytmu. Żeby urozmaicić najmłodszym zdobywanie wiedzy, Cudotwórnia po raz kolejny miała przyjemność przygotować różnego rodzaju atrakcje w Zabytkowej Stacji Wodociągowej Zawada w Karchowicach.

Największym powodzeniem cieszyło się skakanie na trampolinie oraz puszczanie gigantycznych, kolorowych baniek mydlanych, które dzieciaki uczyły się tworzyć same! Można też było posiąść podstawowe umiejętności łucznicze, a także pobawić się w wyborowego strzelca. Największe emocje budziły wschodnie sztuki walki w wykonaniu zapaśników sumo!

Nie zabrakło też zadań i zabaw zręcznościowych takich jak dźwig czy letnie narty! Ogromną radość sprawiała naszym milusińskim możliwość wcielenia się w swoich ulubionych bohaterów z baśni i bajek lub upodobnienie się do ukochanych zwierzątek, co umożliwiło im malowanie buziek.

Zaprosiliśmy także zwiedzających do wspólnej zabawy – mini gry terenowej, gdzie uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat Industriady, zabytków techniki oraz regionu, odpowiadając na szereg pytań, wymagających błyskotliwości i wszechstronności. Wysiłek jednak się opłacił, gdyż nagrodą było znalezienie skrzyni pełnej skarbów, którymi mogły się podzielić zwycięskie drużyny!

Poniżej urywek tego co działo się podczas całego dnia pełnego industrialnych wrażeń!

[envira-gallery id=”5449″]

Czytaj Więcej