Jak zrobić wydarzenie z duszą, czyli flash mob artystyczny

04.10.2020

„Wenecja po drugiej stronie lustra” to miał być flash mob…

… tak to sobie zaplanowaliśmy – jak zwykle coś nietypowego w przestrzeni miejskiej – przecież się na tym znamy jako #cudoteam!

Wyobraźcie sobie, że ten event promocyjny dla Zamku Królewskiego przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. To nie tylko był event promocyjny, to była sztuka w pełnym tego słowa znaczeniu!

Jak to się w ogólne zaczęło?

Główny zamysł był prosty: korzystamy z faktu, że większość ludzi jest ciekawskich. Hasłem, które przyciągało uwagę było  „Przejdź przez ramę lustra i zobacz co się stanie”. Gdy już przyciągnęliśmy uwagę ludzi musimy ich jakoś nietypowo zaskoczyć skoro im to obiecaliśmy!

Dalsze kroki były logiczne – skoro promujemy wystawę weneckiego malarza Tomasz Dolabelli to powinniśmy zaangażować do współpracy osoby związane z tym obszarem 😉

I tak właśnie zaczęliśmy poszukiwania  prawdziwych artystów! W naszym zespole znaleźli się skrzypaczka, śpiewak operowy, gitarzystka, żongler, szczudlarka, animatorki z aktorskim zacięciem!

Ale tego było dalej za mało… Bo skoro nasi artyści mieli mieć maski weneckie, to ludzie, którzy będą chcieli wziąć udział w tym tajemniczym flash mobie też powinni takie dostać! I jak pomyśleliśmy – tak zrobiliśmy.


Dołożyliśmy trochę kwestii technicznych, organizacyjnych , złotą ramę, piękne stroje, baner  i udaliśmy się do Warszawy, by zorganizować nietypową formę event marketingu z duszą!

19 września kiedy biły dzwony na placu Zamkowym przed Zamkiem Królewskim w Warszawie jedni z przechodniów odważyli się przejść przez naszą ramę i wtedy SIĘ ZACZĘŁO!
Nagle przez Zamkiem pojawiali się nasi artyści i rozpoczął się show: Mirella grała na skrzypcach, Ania na gitarze, Darek śpiewał La donna e mobile, Paulina chodziła na szczudłach, Paweł żonglował, a dwie Martyny dawały z siebie wszystko jako damy dworu! Gdy piosenka się kończyła na placu Zamkowym rozpościerał się baner z zaproszeniem na wystawę „Dolabella. Wenecki malarz Wazów”

Ciężko to sobie wyobrazić? Nie ma problemu – Zamek Królewski nakręcił film z wydarzenia, który dzięki ich uprzejmości możesz zobaczyć tu:


PS. Sukces tego wydarzenia opierał się przede wszystkim na talencie i ciężkiej pracy artystów, z którymi współpracowaliśmy!  Za to im właśnie dziękujemy, że wytrwale ćwiczyli wiele godzin, nie poddawali się pomimo niepowodzeń i dzięki ich pasji mogliśmy zrobić kolejny nietypowy event! Dziękujemy!

Zdjęcia i film dzięki uprzejmości Zamku Królewskiego w Warszawie

Czytaj Więcej