Klucz do koszmaru

20.10.2015

TOP 5 wyników:

 1. 3 inżynierów i dietetyk – 68 miut! (WOW brawo!)
 2. Złamasy-grubasy (jedna osoba, ze złamaną nogą!), Ojtamojtam – 71 minut
 3. Sielesia Challengers oraz Beboki – po 74 minuty
 4. Poszukiwacze zaginionej śmieć(arki) oraz Stanowcze króliczki – 75 minut
 5. KAMIKADZE – 78 minut

Nadchodzi Halloween, a wraz z nim budzą się najmroczniejsze moce. Czy przygotowaliście już plan na ten upiorny czas i macie pomysł na zmierzenie się ze swoim strachem?

My zaplanowaliśmy dla Was coś potwornie intrygującego! Co powiecie na grę w stylu „escape the room”, z tą tylko różnicą, że miejscem z którego macie się wydostać nie jest jeden pokój ale… cały budynek? Właśnie tak! Postanowiliśmy połączyć siły z Jigsaw Rooms i zorganizować dla Was grę „escape the building”!

Na skraju XIX wiecznego Parku Żeromskiego (nazywanym parkiem Dietla) stoi opuszczony (?) budynek dawnej Szkoły Realnej. W gmachu znajdują się dawne klasy i gabinety, ciemne korytarze, odrapane łazienki, ogromna aula, stara sala gimnastyczna i stołówka. Wszystkie te miejsca kryją w sobie tajemnice, których na co dzień nikt nie odważyłby się odkrywać..

Wy natomiast będziecie pokonywali tę trasę rozwiązując zagadki, odgadując hasła i łamiąc kody, a wszystko po to, by wydostać się z mrocznego, wiejącego grozą budynku i nie zostać w nim na całą noc. Do pomocy będziecie mieli tylko samych siebie, swój instynkt oraz strach, który albo was sparaliżuje, albo zadziała motywująco i pozwoli Wam się uwolnić.  Czy uda Ci się znaleźć drogę do wyjścia? Przyjdź i się przekonaj!

Twoje zadanie jest proste – masz godzinę, aby wydostać się z budynku.
Pozostaje tylko jedno pytanie – Czy przeżyjesz tę noc?

Uwaga! Informujemy, że niestety jest to ostatnia inicjatywa tego typu w tej lokalizacji! Nie będzie już zatem kolejnej szansy na upiorną zabawę w opuszczonych ścianach tego gmachu – budynek idzie na sprzedaż!

CZAS TRWANIA scenariusza „dla ogarniętych”: 60 minut

Czas trwania zabawy, po którym wywleczemy Cię siłą: 90 minut  (maksymalny czas jaki dana grupa spędzi w budynku).

KOSZT: 35 zł osoba – grupy 2 osobowe

30 zł osoba -grupy od 3-5 osób

LOKALIZACJA Sosnowiec, ul. Żeromskiego 3 (Szkoła Realna), około 1,5 km od centrum.

Wiele osób pyta nas gdzie się znajduje nasz straszliwy budynek. Jest to wspaniała Szkoła Realna (znana również, jako stary Staszic), której lokalizację zaznaczyliśmy na poniżej mapce. Jeśli chcecie poznać historię budynku – zapraszamy na spacer „Śladami sosnowieckich Dietlów”. (spacery już się nie odbywają, ale zapraszamy do odwiedzin Pałacu Dietla).

Mapka pokazuje dojście do budynku z centrum Sosnowca. Znalezienie wejścia na

ZASADY

 • Grupy startują co 20 minut. Rezerwując godzinę wejścia, wybierasz swój czas rozpoczęcia zabawy. Przybywasz 10 minut wcześniej.
 • Przychodzisz w przebraniu – mamy dla Ciebie słodką niespodziankę!
 • Można korzystać ze swojego światła (latarki, czołówki). Oczywiście wcześniej należy okazać je Organizatorom w celu usunięcia baterii. (Bardziej serio: każda grupa może mieć przy sobie 1 – JEDNO – aktywne źródło światła).
 • Nie ubieramy się jak do teatru. Szkoda by krew Wam ładne ciuszki zalała…
 • Długopis może Wam się przydać. Ewentualnie możecie notatki swoją krwią sporządzać, lub wydrapywać w ścianach paznokciami.
 • Weźcie czytsą bieliznę. Na terenie zabawy nie ma WC, a z pewnością… Co to się robi ze strachu?

ZAPISY

By zapisać się, należy mailowo  na [email protected] wysłać zgłoszenie zawierające:

 •  nazwę drużyny,
 • imiona i nazwiska jej członków,
 • preferowaną godzinę wejścia,
 • opcjonalnie dla firm: dane do faktury.

W odpowiedzi na zgłoszenie, potwierdzamy daną godzinę (lub proponujemy najbliższą wolną).

Rezerwacje są potwierdzane ostatecznie po zaksięgowaniu wpłaty na koncie 96 1910 1048 2519 2834 6506 0001. W ostateczności można płacić na miejscu (tylko w przypadku zapisów na ostatnią chwilę).

Będziemy rownież potrzebowali numerów pesel i adresów członków drużyny – do ubezpieczenia NNW (ale o to poprosimy po potwierdzeniu godziny).

Przed zapisaniem zobacz koniecznie:

Regulamin

Formularz zgłoszeń dla niepełnoletnich (zgoda rodziców)

Oświadczenie (podpisuje każdy uczestnik przed wejściem – można też przynieść wydrukowane i podpisane).

klucz_alt_log

Czytaj Więcej