Mobilny escape room – nowy wymiar rozrywki!

22.04.2019

O ile samo pojęcie „escape room” jest już w Polsce dobrze znane i chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tej formy zabawy, o tyle mobilny escape room jest nowym wymiarem w świecie tradycyjnych pokojów zagadek. Czym właściwie się różni? Dla kogo jest taka forma rozrywki? Na czym dokładnie polegają mobilne escape roomy? O tym wszystkim opowiemy Wam w naszym artykule! Możecie już na tym etapie przestać go czytać, ale z pewnością będziecie żałować 😉.

Czym są mobilne escape room-y?

Mobilne escape room-y, podobnie jak te tradycyjne, są formą zabawy, w której celem uczestników gry jest uwolnienie się z określonego miejsca lub znalezienie konkretnego przedmiotu, rozwikłanie zagadki lub hasła, które pozwoli graczom cieszyć się chwałą zwycięzców! Różnica pomiędzy tradycyjnymi, a mobilnymi escape room-ami polega na tym, że te drugie jesteśmy w stanie stworzyć i zaaranżować właściwie w każdym miejscu!

 • Chcesz zrobić komuś urodzinową niespodziankę i zaaranżować jedno z pomieszczeń w jego własnym domu w formie escape room-u?
 • A może organizujesz właśnie wyjazd integracyjny dla firmy i szukasz oryginalnego rozwiązania, które urozmaici czas szkoleń i konferencji, zamieniając jeden z pokoi hotelowych w komnatę zagadek?
 • Organizujesz festyn, piknik lub grę miejską i chcesz zaaranżować specjalnie na tę okazję mobilny escape room w namiocie lub kontenerze?

To świetnie się składa! Bo wszystkie te okazje rewelacyjnie nadają się na przygotowanie mobilnego pokoju zagadek.

Dlaczego to jest takie fajne?

Mobilne pokoje zagadek mają naprawdę sporo zalet.

Jedna z naszych konstrukcji w pokoju futurystycznym
 1. Oryginalny, spersonalizowany scenariusz. Zaletą naszych pokoi jest to, że każdy scenariusz układamy zgodnie z zainteresowaniami osoby, dla której jest przygotowywany lub w nawiązaniu do branży, jaką zajmuje się dana firma. Oznacza to, że nasze scenariusze są w 100% spersonalizowane.
 2. Nietypowa forma rozrywki. Mobilny escape room sprawdzi się zarówno na prywatnej imprezie, jak i jako element wyjazdu integracyjnego dla firm czy nawet przerwa w pracy!
 3. Miejsce. Ogromną zaletą mobilnych escape room-ów jest to, że nie jesteśmy ograniczeni konkretnym miejscem. Tymczasowym, tajemniczym pokojem zagadek, może stać się: pokój w domu, pomieszczenie w restauracji, pokój hotelowy, sala konferencyjna, gabinet w biurze, piwnica, a nawet namiot czy kontener.
 4. Czas trwania. Mobilny escape room ma jeszcze jedną zaletę. Z łatwością można tu dostosować czas trwania zabawy do oczekiwań klienta, w zależności od tego czy ma być on jednym z elementów wyjazdu, np. gry terenowej, czy główną atrakcją danego wydarzenia.

Podsumowując – mobilne escape room-y to świetna rozrywka podczas takich wydarzeń, jak:

 • nietypowe urodziny dla dzieci i dorosłych – podczas których można mieć swój prywatny pokój marzeń (we własnym mieszaniu lub poza nim), który bezpośrednio nawiązuje do zainteresowań i hobby solenizanta!
 • wyjazd integracyjny dla firmy – mobilny escape room może nawiązywać do konkretnego szkolenia, wydarzenia w firmie lub jej profilu. Escape room-y sprzyjają integracji zespołu i uczą umiejętności współpracy, stąd też wielu pracodawców decyduje się na ten rodzaj rozrywki podczas wyjazdów firmowych.
 • innowacyjny sposób na rekrutację. Coraz więcej firm wykorzystuje obecnie ten rodzaj zabawy, jako niestandardowy etap rekrutacji nowych pracowników. Nic dziwnego, w końcu zadania do rozwiązania w pokojach zagadek sprzyjają wzmacnianiu zdolności logicznego i analitycznego myślenia!
 • przerwa w pracy – coraz więcej firm i korporacji decyduje się na zapewnienie swoim pracownikom oryginalnej przerwy w pracy w postaci dedykowanego pokoju zagadek, który aranżujemy w jednym z biur budynku firmy.
 • festyny, pikniki, gry miejskie i terenowe – podczas tego typu imprez, mobilne escape roomy będą idealną rozrywką i świetną zabawą dla całej rodziny!
 • nietypowe oświadczyny – znalezienie pierścionka, który pełni rolę klucza do wyjścia… za mąż, będzie z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych sposobów na zaskoczenie ukochanej! Aranżowany pod tę okazję escape room, może nawiązywać do historii pary lub wspólnych zainteresowań zakochanych.
 • wesele – kiedyś foto-budka, dzisiaj to mobilne escapy room-y robią furorę na weselach. Jeżeli organizujesz swój ślub w plenerze – możemy zaaranżować escape room w namiocie, a jeżeli decydujesz się na salę w hotelu, to z łatwością przeobrazimy jeden z pokojów w weselną komnatę tajemnic! Tematyka pokoju zagadek na Twoim ślubie, w którym goście będą mogli wykazać się wiedzą na temat młodej pary, będzie rewelacyjnym urozmaiceniem tej pięknej uroczystości! Nie musisz obawiać się, że goście zamiast bawić się na parkiecie będą rozwiązywali zagadki. Po pierwsze, na raz do pokoju wejdzie tylko kilka osób, a po drugie – to Ty decydujesz, na jak długi czas zostanie zaaranżowane wejście do zagadkowego pokoju!
 • Twój pomysł. Imprez, na których świetnie sprawdzi się mobilny pokój zagadek, jako główna atrakcja lub urozmaicenie ważnego wydarzenia, jest naprawdę wiele! Ogranicza nas tylko wyobraźnia 😉. Dlatego, daj nam znać jaki jest Twój pomysł na wymarzony escape room-owy scenariusz, a my już zajmiemy się jego urzeczywistnianiem! 😊.

Czytaj Więcej