Najlepsze gry miejskie made by Cudotwórnia – edycja jesień 2022.

04.11.2022

Nastała jesień w Cudotwórni! W tym roku była dla nas niezwykle pracowita! Działaliśmy od morza po góry, można było nas spotkać na terenie 10 województw!  

Spójrz na mapkę – czerwone punkty to miejsca które odwiedziliśmy we wrześniu i październiku, niektóre miasta nawet kilka razy! Na Śląsku działo się, oj działo! Katowice, Zabrze, Świętochłowice, Mysłowice, Gliwice, Tarnowskie Góry, Istebna, Wisła, Góra Zborów – to miejsca w których szczególnie lubimy pracować. Dlaczego? Bo mamy tam najbliżej! Ale jak widać na załączonym obrazku robimy cuda również na Mazurach czy do Gdańsku 😉


SZALONA WIOSKA – zakręcone, wciągające śledztwo

Co się u nas działo? Jak zawsze – masę eventów. Na szczególną uwagę zasługuje jedno z naszych śledztw – Szalona Wioska, które jest uwielbiane zarówno przez naszą kadrę jak i uczestników! W ostatnich miesiącach dojechaliśmy z nim m.in. na Mazury i do Emowa z naszym kultowym już tekstem: „Roman nie dycho!”.

Zadanie specjalne: znajdź Romana!

NOWOŚCI, czyli GRY EKOLOGICZNE!

Dla tych, którzy chcieli się czegoś dowiedzieć o ekologii przygotowaliśmy scenariusz Eko-Wyzwania. Uczestnicy (a było ich niemało – prawie 400 osób!) mierzyli się z zadaniami na aplikacji oraz wyzwaniami przy punktach z naszymi animatorami. Budowanie filtra do wody, quiz ekologiczny czy … próbowanie nowych smaków i wiele więcej przygotowaliśmy dla uczestników, którzy dzielnie poradzili sobie z naszymi zadaniami. Poniżej na zdjęciu nieekologiczne zachowania, do których uczesnticy strzelali z łuku.

Pozostając w tym klimacie można sobie zadać pytanie: Co może mieć wspólnego gra terenowa i domki dla owadów? Okazuje się, że całkiem sporo! Tym razem uczestnicy podczas zadań zbierali elementy z których finalnie tworzyli domki dla tych małych stworzeń. Czy to nie urocze?


Sucharek, 2 przyciski, 2 drużyny. Brzmi znajomo?

Jesień kwiecień poprzeplata czasem słońce, a czasem deszcz… yyy czy jakoś tak 🙂 Jeśli to jest suche – pomyśl jak wyglądały nasze wrześniowe realizacje Familiady!  Działaliśmy m.in. w Łodzi, w Warszawie a do tego online! W roli prowadzących nasi zacni animatorzy, którzy potrafią nawet in English poprowadzić tę kultową zabawę! Nie zapominając o sucharku na początek… 😉 i na koniec. I w środku.


NASZA SPECJALNOŚĆ – GRY MIEJSKIE

Ta jesień obfituje również w otwarte gry miejskie. Bardzo lubimy patrzeć na rodziny i grupy znajomych, jak świetnie się bawią, a przy okazji uczą! Zapytacie o nagrody? Planszówki, planszówki i jeszcze raz planszówki! Każda realizacja to ponad 100 uczestników, więc ile ich w sumie…? Sami zobaczcie jak było!

Wraz z Tauronem zrealizowaliśmy grę w Katowicach. Tematem była oczywiście pozytywna energia i ciepło! 

Nie zwolniliśmy tempa i tydzień później wraz z Biblioteką Miejską w Tarnowskich Górach zrobiliśmy grę pod hasłem „Czytaj z nami Superbohaterami!”. 


Poznaj z nami historię Śląska!

Na pytanie “Jak zachęcić ludzi do poznawania historii swojego regionu?” odpowiedzieliśmy razem z Urzędem Wojewódzkim. I to nie raz, a trzy razy gry miejskie przekazały uczestnikom kawał historii! Niecodzienny ubiór, kilka oryginalnych zadań, ciekawostki które można zabrać ze sobą do domu to nasz przepis na niestandardową lekcję historii. Cały cykl nosił dumne miano „Karabin i pastorał. Powrót Górnego Śląska do Polski”. 3 soboty, tydzień po tygodniu mieszkańcy Śląska mieli okazję poznać historię swojego regionu.

Zerknijcie na materiał wideo, który został nagrany! https://tvs.pl/informacje/gra-miejska-z-motywem-ii-powstania-slaskiego-wideo/

Lubimy wyzwania, dlatego zerknij poniżej na 2 MEGA ciekawe eventy, które zrealizowaliśmy! Obiecujemy, że to już koniec, chociaż to nie wszystko co się działo tej jesieni!


„ZDROWA GŁOWA”

Czy można zrobić grę na nieoczywisty temat? Oczywiście że tak! W Gliwicach odbyła się gra miejska pod hasłem “Zdrowa Głowa” z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Pozytywny feedback uczestników przerósł nasze oczekiwania i nie możemy doczekać się kolejnej takiej realizacji!

Poniżej zobaczycie co ciekawego przygotowaliśmy dla uczestników oprócz kart gry!


NIECODZIENNE WYDARZENIE?

to to co tygryski CUDO lubi najbardziej… Od zawsze nas sprawiają największą frajdę eventy nietypowe! I tu kłania się Państwu nasza współpraca z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Z okazji festiwalu Canaletta, wspólnie można było z nami układać obraz w formie gigantycznych puzzli Bernardo Belloto „Krakowskie Przedmieście” – widok od strony Kolumny Zygmunta. Puzzle miały ponad 200 elementów, a sam obraz finalnie miał ponad 20 m2. To była wielka rzecz!

A tak to wyglądało z góry 🙂

Masz pomysł na oryginalny event?

Po prostu napisz do nas wiadomość na [email protected]. Chętnie wymyślimy dla Ciebie coś niecodziennego!


Czytaj Więcej