Gry miejskie i terenowe

Czy wiesz, czym są gry miejskie?

Skoro tu jesteś, zapewne tak. Jeśli nie, przeczytaj ten artykuł. Przeczytałeś? Teraz znasz podstawy, ale wierz nam, to nie wszystko! Witaj na wyższym poziome wtajemniczenia!

Dla nas magia gry miejskiej tkwi w tym, że zaciera się w nich granica między tym, co jest zorganizowane, a tym, co podpowiada nam nasza wyobraźnia. Czy ludzie na skrzyżowaniu dziwnie nam się przyglądają? Czy to normalne, że butelka stoi na chodniku? A może zawiera sekretną wskazówkę? Dostanę dodatkowe punkty, gdy ją wrzucę do kosza? Czy ktoś nas śledzi? To auto już chyba widzę trzeci raz w ciągu godziny…

Uczestniczenie w grach terenowych sprawia, że zaczynamy patrzeć na świat zupełnie inaczej. Dzięki dobrze skonstruowanej intrydze i fabule ujawniają się nasze talenty oraz... fobie. Wymagająca gra wychodzi poza ramy rozrywki – to okazja do starcia się z samym sobą, ze swoimi mocnymi, jak i słabymi stronami.

Gry miejskie i terenowe

Realizujemy gry miejskie o różnym charakterze.  Dla firm – integracyjne, dla samorządów - promujące, dla szkół - edukacyjne dla osób prywatnych – jako atrakcja podczas imprez okolicznościowych.

Najlepiej o tym, co robimy świadczą przykłady. Organizowaliśmy już szereg gier miejskich i terenowych. Oto niektóre z nich:

  • Rowerowa gra miejska – była to doskonała forma promocji rowerów, jako środków transportu oraz okazja do odkrycia nowych ścieżek rowerowych w stolicy.
  • Smog Off - gra miejska trwająca TYDZIEŃ! Mieszkańcy stolicy musieli zwalczyć gorźnego SMOGa, który zalęgł się w ich mieście! Czy im się udało! Sprawdź!
  • Poszukiwanie skarbu Białwieży – to sztandarowy przykład firmowej gry integracyjnej, gdzie mimo elementów rywalizacji zespoły musiały ze sobą współdziałać.
  • Przedsiębiorczość na start! – była z kolei grą edukacyjną, dzięki której przekazywaliśmy w lekki sposób wiedzę o prowadzeniu swojej firmy. Trudne? Nie dla nas!
  • Na tropie złodzieja języków, czyli językowa gra miejska – była przykładem wykorzystania formuły gry miejskiej do promocji szkół językowych oraz samej nauki języków obcych. Event marketing mocno :).
Gry miejskie i terenowe

Co wyróżnia nasze gry miejskie?

Możesz być pewny, że jeśli przygotujemy grę dla Ciebie dostaniesz usługę w pełni dedykowaną. Szczycimy się tym, że nigdy nie wykorzytsaliśmy tego samego scenariusza. Planowanie zabawy zaczniemy od dokładnej analizy celu gry i efektów, które chcesz osiągniąć.

Niezwykle Ważna dla nas jest spójność gry. Wiemy, że jest ona wypadkową - dobrze przygotowanego scenariusza, przemyślanych zadań, sprawnej organizacji i klarownych zasad. A wisienką na torcie spójności zawsze jest u nas dedykowana warstwa graficzna (plakat, karta gry, identyfikatory, zadania).

Mamy naprawdę bogate doświadczenie w dziedzine organizacji gier - i chętnie się nim dzielimy. Zwrócimy uwagę na różne elementy Twojego planu, podpowiem, które są ryzykowane, jak można usprawnić przebieg wydarzenia.

Gry miejskie i terenowe
Gry miejskie i terenowe

Zastanawiasz się, czy gra miejska będzie dobrym rozwiązaniem na event, który planujesz? Zadzwoń do nas: 504841918 lub napisz: biuro@cudotwornia.comSkonsultujemy pomysł i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie!

P.S.: Gry miejskie i terenowe organizujemy na terenie całego kraju (pytanie o to pojawia się dość często). Z naszymi realizacjami dotarliśmy m.in. do Warszawy, Katowic, Konina, Sopotu, Trzebini, Zabrza, Alewerni, Dąbrowy Górniczej, Olsztyna czy Białowieży... Zaufaj nam – dotrzemy gdzie trzeba :).