Organizacja stref tematycznych

07.01.2020

Coraz częściej przychodzi nam zajmować się organizacja stref tematycznych, które są ciekawym rozwiązaniem dla dużej ilości osób. Czy to kierunek w jakim zmierzają wydarzenia firmowe w nadchodzącym sezonie? Bardzo możliwe!

Tylko w ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy całodzienną strefę straszenia z okazji Halloween oraz 3-dniową strefę świąteczną pełną relaksu dla wymagającego klienta. Każdy z odwiedzających mógł przeżyć niesamowite emocje korzystając z zaaranżowanej przestrzeni, której wystrój przenosił ich w inną rzeczywistość. Jeżeli jesteś ciekawy jak wyglądało to dokładnie czytaj dalej…

Zacznijmy od początku. Praca nad takimi strefami trwa kilka dni przed oficjalnym otwarciem. W tym czasie zmieniamy udostępnianą przestrzeń taką, która robi ogromne wrażenie. Chcemy osiągać efekt wow u każdego kto do takiej strefy wchodzi. Przykładowo strefa Halloween zaczynała się od gęstej mgły. Goście wchodzili bezpośrednio do części postapokaliptycznej, w której w pewnym momencie natykali się na stworzenia nie z tej Ziemi! Krzyki pełne przerażania, były potwierdzeniem sukcesu. Dalej było – jak u Hitchcocka  – tylko „gorzej”… Ostatecznie na śmiałków czekało wiele zagadek i rządne krwi potwory. Nie było łatwo, ale przy odrobinie współpracy każda z grup wyszła cała i zdrowa, na dodatek z uśmiechem na twarzy i podwyższoną adrenaliną. Więcej Ci nie zdradzimy, być może kiedyś będziesz miał okazję skorzystać z podobnej rozrywki.

Najbardziej uroczą strefą tego roku było natomiast Xmas Party, które trwało aż 3 dni! Każdy mógł przyjść i poczuć magię świąt. Kominek z cegły, wygodny fotel, migające lampki i zapach świeżej choinki. Każdy poczuł się błogo i relaksował się w przerwie od pracy. Stworzyliśmy:
– kącik z miękkimi siedzeniami i pyszną herbatą z dodatkiem pomarańczy, goździków, cynamonu…
– kącik twórczy, w którym każdy chętny mógł wykonać własnoręcznie ozdoby z wikliny, wyplataniu nie było końca!
kącik wrażeń, w którym można było skorzystać z świątecznego pokoju zagadek pełnego magii świąt.

Aranżacja  z pozoru nudnej przestrzeni w miejsce pełne pozytywnych emocji sprawia nam wiele radości. Najlepszym potwierdzeniem tego jest oczywiście uśmiech i gorące podziękowania uczestników. Organizacja stref tematycznych jest możliwa zarówno w miejscach pracy jak i w przestrzeni publicznej. Są one doskonałą opcją na duże wydarzenia, gdzie niezbędną jest spora przepustowość atrakcji. Jest to niejako możliwość oderwania się zazwyczaj od szarej rzeczywistości i przeniesienia myślami w inny, ciekawy świat pełen niesamowitych doznań.

Czytaj Więcej