Pomysły na imprezę na Halloween

12.10.2020

Na temat Halloween w Polsce zdania są podzielone. Zwolenników i przeciwników jest sporo… Czy nam się to podoba czy nie – jest to element popkultury, który na dobre podbił nasze społeczeństwo. Nikt nikogo nie zmusza do obchodzenia najstraszniejszej nocy w roku… ale jak się już ma zamiar to podpowiadamy dobre pomysły na imprezę na Halloween!

Dla nas Halloween to takie samo święto jak Andrzejki 🙂 Dlatego od dobrych kilku lat organizujemy coś co podnosi adrenalinę, sprawia, że pojawiają się ciarki, daje dużo frajdy, zabawy i pozwala na nietypową integrację, ale o tym bardziej szczegółowo za chwile…

Dobrze wiemy, że skoro to czytasz to Halloween nie jest Ci obce i możemy założyć, że kiedyś już wycinągałeś/aś z uroczej dyni pestki, by stworzyć piękny lampion ozdobny!

Właśnie, bo dla większości osób w Polsce Halloween to kolejna okazja do spotkania ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną i spędzenie wspólnie czasu 🙂

Poniżej standardowe i nietypowe pomysły na Halloween (i nasz przeżycia!)

Chodzenie po ulicach i straszenie

Ryzykowne. Coraz częściej zdarza się, że rodzice z dzieciakami lub młodzież wychodzą w ciekawych przebraniach na swoje lokalne ścieżki, pukają do drzwi sąsiadów i z uśmiechem na twarzy wykrzykują „Cukierek albo psikus”.

No chyba każdy to wie, że tak właśnie wygląda to w Ameryce.

Ostatecznie w Polsce nie zawsze każdy otworzy drzwi, nie każdy ma przygotowane cukierki, a czasami młodzi ludzi zbyt dosłownie  biorą frazę „psikus” i obrzucają jajkami drzwi i smarują ketchupem skrzynkę na listy, nawet jeżeli Cię nie ma w domu… (tak historia prawdziwa!). Dlatego jeżeli myślisz o fajnej rozrywce dla swojego dziecka w halloween to upewnij się, że w twojej okolicy sąsiedzi są na to otwarci!

Imprezy tematyczne na Halloween

Grupki przyjaciół i znajomych często organizują tematyczne imprezy, gdzie każdy zaproszony musi przebrać się w jakiś straszny strój 🙂 Przebrania za kościotrupy czy gnijące panny młode to już standard. Każdy kto już od kilku lat w ten sposób świętuje, wie że z typowymi halloweenowymi przebraniami jest coraz trudniej. Nasi znajomi wymyślili imprezę halloweenową o tematyce STAROŚĆ! Były m.in. zmarszczki, siwe peruki, babcine sweterki, kaszkiety, laski do podparcia i fajka do palenia. To dopiero pomysł!

Jak by nie patrzeć perspektywa starości jest dosyć przerażająca dla młodych!

Na sportowo

Jeżeli jesteś  aktywną osobą to na pewno polubisz pomysł biegu lub wyścigu gdzie obowiązkowym elementem jest ciekawy strój hallowenowy, a organizatorzy nagradzają za najbardziej kreatywne przebranie! W całej Polsce organizowane są takie biegi, więc jeżeli znudziło Ci się sączenie piwa, jedzenie chipsów i oglądanie horrorów na kanapie ze znajomymi to weź w tym udział – atmosfera jest niesamowita! Szczególnie kiedy start zaplanowany jest po zmroku, ale pomimo strasznych strojów wszyscy są naładowani pozytywną energią i uśmiechają się promiennie!

Zagadkowo

Halloween

LAST BUT NOT LEAST: (wracamy do początku – spójrz na pierwszy akapit!), czyli najbardziej nietypowa propozycja na obchodzenie Halloween: połączenie domu strachów i escape roomu! (my to nazywamy escape the building).

Co roku na terenie Metropoli Śląsko- Zagłębiowskiej na przełomie października i listopada organizujemy taki DUUUUUUUŻY escape room z upiorami, potworami i dziwnymi kreaturami! Główny nasz plan to nieźle każdego przestraszyć, ale też zapewnić też niezapomnianą rozrywkę!


O co tak właściwie chodzi: wpuszczamy grupy śmiałków do najstraszniejszego budynku jaki uda nam się znaleźć, rzucamy grupom konkretne wyzwanie, dodajemy trochę zagadek, szyfrów, dużo straszaków i ludzie przeżywają (lub nie ;)) coś co na długo zostaje w pamięci.

Finalnie zawsze trzeba opuścić budynek, ale w jakim stanie psychicznym i fizycznym to już jest tajemnica!

Jeśli czytasz to jeszcze przed końcem października 2020 roku – zdażysz wziąć udział w, nomem omen, Zarazie! Zapraszamy: https://zagadkowy.pl/zaraza/

Masz swoje pomysły na imprezę na Halloween? Daj nam znać! Z chęcią dopiszemy je do naszej listy!

Czytaj Więcej