Najlepsze pomysły na imprezy integracyjne on-line

18.10.2020

Pandemia tylko przyspieszyła to co nieunikniona – wiele aktywności przenosi się do świata wirtualnego. Jedni nad tym ubolewają, inni dostrzegają nowe szanse i możliwości. Nietrudno się domyślić, że my należymy do tej drugiej grupy, dlatego mamy dla Was ciekawe pomysły na imprezy integracyjne on-line. 

Dla kogo jest taki rodzaj rozrywki?
  • dla małych, średnich i dużych firm oraz przedsiębiorstw 

Jakie są korzyści z gier integracyjnych on-line?: 

  • można w nie grać niezależnie od pogody, w przeciwieństwie do tradycyjnych imprez integracyjnych organizowanych w terenie, 
  • imprezy integracyjne on-line stwarzają możliwość udziału większej liczby osób niż podczas gier w świecie rzeczywistym (zwłaszcza tym, w którym wszędzie pojawia się nieproszony gość – Pan Demia),
  • zdobywane w wymiarze wirtualnym punkty pozwalają na tworzenie na bieżąco finałowego rankingu, który pozwoli porównać wyniki poszczególnych drużyn,
  • imprezy integracyjne on-line to doskonały trening umysłu i sposób na integrację połączoną z nutką rywalizacji. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla tych, którzy lubią zagadki ale niekoniecznie chcą biegać w poszukiwaniu ich po mieście, lesie, czy innym przybytku (zwłaszcza gdy w okolicy grasuje Pan Demia ;)) 

Nasz pomysły na imprezy integracyjne on-line

1/ Pokój zagadek on-line 

Web is the limit… kto powiedział, że jak pokój zagadek to tylko w świecie rzeczywistym? Genialnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu, nastawionego na integrację z nutką rywalizacji są pokoje zagadek on-line. Za ich sprawą można poczuć się jak uczestnik gry internetowej, tyle że dopasowanej charakterem i fabułą do profilu firmy lub konkretnych oczekiwań. Podczas gier na bieżąco tworzone są rankingi i tabele z czasami poszczególnych drużyn i zawodników, by na koniec móc łatwo wyłonić zwycięzców.  

Liczba uczestników: od kilku do tysiąca+ osób  (oczywiście podzielonych na grupy)

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Język: polski i angielski

Czas trwania: 60-75 minut 

pomysły na imprezy integracyjne on-line

Tematyka: 

  1. w jednym z naszych wirtualnych pokoi zagadek poczujesz klimat PRLu, gdzie wcielisz się w rolę detektywa zajmującego się sprawą zniknięcia Józefa K.; 
  2. w drugim wariancie doświadczysz dreszczyka emocji, zostając ratującym świat przed zagładą agentem w pokoju o charakterze militarnym
  3. Grinch: świąt nie będzie? Oj, nie z nami takie numery! Co prawda okazało się, że ktoś ukradł kartki z grudniowego kalendarza i chce pokrzyżować wszystkim świąteczne plany, ale od tego właśnie są pomocnicy Mikołaja, którzy zrobią wszystko, by przywrócić świąteczny nastrój i upewnić się, że wszyscy dostaną prezenty ;). 

Jak nietrudno się domyślić, trzecia propozycja pokoju to gra idealna dla miłośników świąt. Genialnie sprawdzi się jako alternatywa dla tradycyjnych wigilijnych spotkań firmowych i pomysł na świąteczną integrację. Wszystkie zadania i zagadki utrzymane są w świątecznym klimacie. 4;

4. Ale, ale, nie są to jedyne opcje do wyboru! Na bieżąco zajmujemy się tworzeniem scenariuszy zgodnych z życzeniem naszych Klientów. Jeżeli więc zależy Ci na pokoju zagadek w innym klimacie – daj nam znać! Stworzymy dla Ciebie unikatowy scenariusz z dopasowanymi do Twoich oczekiwań zagadkami i fabułą. 

Więcej naszych wirtualnych pokojów zagadek znajdziesz na portalu zagadkowy.pl

2/ Quizy on-line 

To nasza propozycja przeniesienia słynnych Pub Quizów w świat internetu. Na czym dokładnie polega zabawa? Uczestnicy łączą się z naszą transmisją i odpowiadają w grupach (lub indywidualnie) na pytania – każda na to samo. Całe wydarzenie z humorem prowadzi nasz konferansjer, który wprawnie, niczym Hubert Urbański, zadaje pytania i oczekuje “definitywnych” odpowiedzi ;). Dzięki specjalnemu systemowi na bieżąco mamy wyniki wszystkich drużyn. Tuż po ostatnim pytaniu możemy podać ranking i wirtualnie nagrodzić zwycięzców. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu oraz współpracę z nutką rywalizacji. 

Liczba uczestników: od kilku do ponad 1000 osób 

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Język: polski i angielski

Czas trwania: ok. 1,5 godziny 

Tematyka: quiz oraz liczba pytań jest ustalana każdorazowo. Możemy przygotować pytania na zasadzie słynnych Milionerów – czyli z tzw. wiedzy ogólnej, jak również takie, które bezpośrednio odnoszą się do konkretnej firmy lub pożądanej tematyki.

3/ Familiada on-line 

Dlaczego Indianom jest zimno? Bo Kolumb ich odkrył…. Hue, hue, hue… Kto z nas nie lubił sucharów serwowanych przez Karola Strasburgera, podczas niedzielnego rosołu w polskich domach? Wiedzeni tęsknotą za unikatowym klimatem słynnej Familiady mamy dla Was propozycję imprezy integracyjnej on-line właśnie w tym stylu! 

Wierzymy, że w tym przypadku zasad nikomu nie trzeba tłumaczyć, ale dla porządku – w danym momencie konkurują ze sobą dwie drużyny, które przed udzieleniem odpowiedzi mogą się naradzać. Najwyżej punktowane są odpowiedzi, które najczęściej wskazali ankietowani. Jest to nie tyle sprawdzian wiedzy, co skojarzeń. Dobra zabawa murowana! To co gotowi? Więcej niż jedno zwierzę to… 😀 😉 

pomysły na imprezy integracyjne on-line

Liczba uczestników: od 6 do ponad 100 osób (w grupach max. po 16 osób)

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Czas trwania: od 45 do 90 minut na daną rozgrywkę  

Język: polski i angielski

Tematyka: dowolna – możemy dopasować pytania do konkretnej, wybranej wcześniej przez uczestników tematyki lub zrobić misz-masz i zaskoczyć graczy najróżniejszymi pytaniami.

 *W ramach treningu przed zabawą polecamy:

4/ Rozgrywka wywiadów 

Rozgrywka Wywiadów to nietypowa propozycja na imprezy integracyjne on-line, bo łączy ze sobą działania w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Pierwszego dnia uczestnicy otrzymują wiadomości mailowe ze swoim przydziałem osobowym, instrukcją postępowania i pierwszym zadaniem. Kilka dni wcześniej jedna osoba z danego zespołu otrzymuje przesyłkę ze skrzynką zamkniętą na kłódkę. W skrzynce znajdują się informacje potrzebne w dalszej części rozgrywki. Aby otworzyć skrzynkę uczestnicy będą musieli ustalić kto jest członkiem ich zespołu oraz złożyć w całość otrzymany szyfr. Na specjalnej stronie publikujemy zadania tak, by każdy zespół mógł we własnym tempie je rozwiązać i dostać się do zawartości skrzynki. Zawartość stanowi jedynie część klucza. Po połączeniu informacji ze wszystkich skrzynek, wszystkie grupy tworzą wspólne hasło osiągając tym samym cel zabawy. Jak nietrudno się domyślić, sukces grupy w 100% zależy od zdolności do współpracy i sprawnej komunikacji w przekazywaniu sobie informacji. To gra, której zdecydowanie przyświeca hasło jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Liczba uczestników: od kilku do ok. 60 osób 

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Język: polski i angielski

Czas trwania: po kilkanaście minut przez kilka dni + finał około godziny.

pomysły na imprezy integracyjne on-line

Tematyka: raz w roku agencje wywiadowcze z całego świata organizują zawody, aby wyłonić tę najlepszą. Uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe zespoły rywalizują ze sobą o tytuł Najlepszej Agencji Wywiadowczej. 

5/ CRIME SHOW – gra online (śledztwo) z animatorami 

Crime show to spotkanie pełne intryg, tajemnic, morderstwa i dużej ilości dobrej zabawy. I to wszystko bez wychodzenia z domu! Zaczynamy od podziału uczestników na zespoły śledcze i wprowadzenia w historię, która wydarzyła się pewnego wieczoru w Hotelu Oakhill. Uczestnicy otrzymają informacje na temat hotelu i osób, które w nim przebywają. Następnie będą mieli czas, aby przesłuchać podejrzanych i poszukać wskazówek w wydzielonych pokojach. Każdy z zespołów przedstawi swoją wersję wydarzeń, a wszyscy uczestnicy na podstawie ich zeznań zdecydują kto ich zdaniem dokonał zbrodni. 

crime show

Liczba uczestników: 15-100 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams 

Język: polski i angielski

Czas trwania: 90-120 minut   

Tematyka: kryminalna. Miły i spokojny weekend w starym hotelu. Co mogło pójść nie tak? Zbrodnia! Sędziwy wuj Vernon został zamordowany. Kto mógł to zrobić? I jaki miał motyw? Mordercę być może uda się zidentyfikować na podstawie przesłuchania świadków. 

6/ Zamieszanie w Smokovii– śledztwo online (z nagraniami)

To alternatywa dla Cirme Show (patrzy wyżej). Tu również będziecie dokonywać śledztwa, ale zamiast aktorów na żywo – mamy dla Was nagrania z przesłuchań. Zadaniem uczestników podzielonych na zespoły śledcze będzie analiza akt sprawy, poszlak, wskazówek, dowodów i ustalenie, co tak na prawdę wydarzyło się tej feralnej nocy. Uczestnicy otrzymują dostęp do strony z informacjami dotyczącymi śledztwa, materiałów video, notatek, zdjęć itp.

Liczba uczestników: 5-200 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams lub inne 

Język: polski (angielski w przygotowaniu)

Czas trwania: 90-120 minut   

Tematyka: Punktem wyjścia do scenariusza jest… zuchwała kradzież królewskich jaj (faberge naturlanie). Miejscowa policja wytypowała podejrzanych i ustaliła jedno. Nie wszyscy mówią prawdę. Mniej sprytny kuzyn Sherlocka potrzebuje pomocy w ustaleniu winnego.

7/ Gry teambuildingowe on-line

Na dedykowanej platformie przygotowaliśmy dla Was dwie gry-online nastawione na kooperacje w 4-osobowych grupach. Czeka Was śledztwo w sprawie wielomilionowych wyłudzeń na Wall Street lub… misja uratowania ziemi przed pędzącą w jej kierunku asteroidą! To sprawdzone już przez tysięcy graczy rozgrywki, które oferujemy dzięki współpracy z węgierskim Flinkit! Więcej o naszej współpracy przeczytasz tutaj.

Liczba uczestników: 4-3000 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams lub inne 

Język: angielski i polski

Czas trwania: 90-120 minut   

Tematyka: Wolisz ratować świat przez zagładą… czy rynek Wall Street?

8/ Gotowanie na ekranie – warsztaty

Od dawna wiadomo, że wspólne jedzenie i gotowanie zbliża i integruje ludzi. Czy możliwa jest radość z gotowania jeżeli nie odbywa się ono jedynie w świecie rzeczywistym? Popularność rozmaitych programów kulinarnych świadczy o tym, że jak najbardziej! A w tym przypadku w wyjątkowy sposób łączymy świat wirtualny z rzeczywistym, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli poczuć się jak Robert Makłowicz i Magda Gessler razem wzięci! Stąd nasza propozycja on-line’owych warsztatów kulinarnych. 

Gotowanie on-line

Wspólne gotowanie jest dobrą okazją do nietypowej integracji. Uczestnicy będą mieli czas na rozmowy w przerwach między gotowaniem, a także w trakcie całego spotkania możliwość komunikacji na czacie oraz podgląd na kamerkach. By urozmaicić integrację w trakcie warsztatów odbywa się quiz wiedzy o tematyce kulinarnej, a dla osoby, która zdobędzie najwięcej punktów przewidziana jest nagroda.

Liczba uczestników: 30-50-100 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams 

Czas trwania: 180 minut   

Wszystkie potrzebne produkty są dostarczane pod drzwi uczestników rano w dniu warsztatów.

9/ Relaksująca wiklina – warsztaty 

Poznaj fascynujący świat wikliny! Wyplatanie to doskonały sposób na integrację firmową i wspólny relaks, bo gdy ręce pracują – głowa odpoczywa. A dodatkowo po warsztatach będzie można cieszyć się własnoręcznie uplecionym cudeńkiem, który ozdobi nasz dom przed świętami lub będzie miłym upominkiem dla kogoś bliskiego.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wyplatać wysoką na ok. 40 centymetrów płaską choinkę lub inną wiklinową ozdbobę do zawieszenia na ścianie, drzwiach, oknie, kominku czy gdziekolwiek tylko zapragną. Alternatywnie, wyplatamy kilka mniejszych drzewek. Skorzystamy z naturalnego materiału – wikliny oraz sznurków bawełnianych. Warsztaty zawierają zarówno elementy plecionkarskie – polegają na zaplataniu jednego lub dwóch materiałów, jak i makramy, czyli sztuki wiązania sznurków bez pomocy narzędzi.  

Wszystkie potrzebne do udziału w warsztatach materiały, uczestnicy otrzymają odpowiednio wcześniej.

Choinka z wikliny

Liczba uczestników: od 25 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams 

Język: angielski i polski

Czas trwania: 120 minut   

10/ Ręcznie robione kartki – warsztaty  

Wspólne prace manualne to kolejny świetny pomysł na integrację połączoną z relaksem. Dodatkowo, w ich wyniku powstaje konkretny produkt hand-made, który możemy podarować komuś bliskiemu. Ze wsparciem instruktora uczestnicy wykonają trzy kartki, poznając przy tym różne techniki ozdabiania. Następnie wykorzystując poznane metody będą mogli dać upust własnej fantazji tworząc kartkę według swojego pomysłu. Potrzebne będą tylko własne nożyczki. Wszystkie elementy niezbędne do wykonania kartek uczestnicy otrzymają w paczce dzień wcześniej. 

Liczba uczestników: od 15 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams

Język: angielski i polski

Czas trwania: 60-80 minut   

11/ Las w słoiku – warsztaty 

Dzięki warsztatom każdy z uczestników stworzy swój mały las, którym będzie mógł cieszyć się w długie zimowe wieczory. Instruktor przekaże uczestnikom nie tylko jak stworzyć taki las, ale też jak go pielęgnować i o niego dbać, by jak najdłużej pozostał piękny i zielony. 

Liczba uczestników: od 15 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams

Język: angielski i polski

Czas trwania: 120 minut   

Każdy z uczestników wcześniej otrzyma słoik oraz pakiet potrzebnych do stworzenia lasu składników. 

12/ Naturalne kosmetyki – warsztaty 

Czy produkcja kosmetyków jest skomplikowanym procesem? NIE! Każda z nas może w domowym zaciszu wykonać dla siebie ekologiczny, zdrowy i najważniejsze – naturalny tonik czy krem nawilżający.

Jak to zrobić? Ile to trwa? Czego potrzeba? To wszystko wyjaśni nasza ekspertka na warsztatach on-line z produkcji naturalnych kosmetyków!

Podczas spotkania przygotujecie do 5 różnych kosmetyków, a zdobywa wiedza pozwoli na produkcję większej ilości we własnym zakresie!

Liczba uczestników: od 15 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams

Język: angielski i polski

Czas trwania: 90 minut   

13/ Świat Whisky: wprowadzenie 

Ta propozycja to niezwykła podróż po świecie whisky i kolejny sposób na połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. W trakcie godzinnego spotkania online połączonego z degustacją, uczestnicy dowiedzą się, czym tak naprawdę jest whisky i skąd biorą się jej niesamowite aromaty. Poznają wiele sekretów na temat produkcji tego trunku i rodzajów beczek, w których leżakuje. Obalone zostaną największe mity związane z whisky. 

Każdy z uczestników otrzyma pakiet składający się z 4 rodzajów whisky (szkocki blend, irlandzki single malt, szkocki single malt, indyjski single malt) oraz kieliszka degustacyjnego.

degustacja whisky

Liczba uczestników: od 15 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams 

Czas trwania: 60 minut   

Degustację poprowadzi członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich z wieloletnim doświadczeniem.   

14/ Świat wina: wprowadzenie 

Czy potrafisz powiedzieć, jakie wino lubisz? To świetnie! A potrafisz sprecyzować, dlaczego właśnie to, a nie inne? Czy rzeczywiście wino im starsze, tym lepsze? A może im droższe, tym lepsze? Skąd w winie biorą się siarczyny? Czy zakrętki świadczą o gorszej jakości tego wspaniałego trunku? Jak profesjonalnie degustować wino? Czy w restauracji bez wahania wybierzesz wino do dania, które zamówili Twoi goście? Czy znawcy piją tylko wytrawne? Czy chilijskie jest lepsze od francuskiego? A może najlepsze jest to z Hiszpanii?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz podczas degustacji prowadzonej przez członka Stowarzyszenia Sommelierów Polskich – Mariusza Wojciechowskiego. Ta degustacja to znakomita lekcja na początek Twojej przygody z winem.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet składający się z 4 rodzajów wina.

Liczba uczestników: od 15 osób 

Miejsce: dostęp on-line, platforma Zoom, Teams 

Czas trwania: 60 minut   

I jak podobają Ci się nasze pomysły na imprezy integracyjne on-line? 

Którą z rozgrywek wybrałbyś w pierwszej kolejności?  Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię naszymi pomysłami do organizacji wyjątkowej imprezy integracyjnej w wirtualnym świecie, a przede wszystkim przekonaliśmy Cię do tego, że w ten sposób również można się świetnie bawić i współpracować, a przez to scalać zespół w wyjątkowej atmosferze 🙂 Z chęcią przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę – daj znam znać!

Czytaj Więcej