Najlepsze pomysły na imprezy integracyjne on-line

18.10.2020

Pandemia tylko przyspieszyła to co nieunikniona – wiele aktywności przenosi się do świata wirtualnego. Jedni nad tym ubolewają, inni dostrzegają nowe szanse i możliwości. Nietrudno się domyślić, że my należymy do tej drugiej grupy, dlatego mamy dla Was ciekawe pomysły na imprezy integracyjne on-line. 

Dla kogo jest taki rodzaj rozrywki?
  • dla małych, średnich i dużych firm oraz przedsiębiorstw 

Jakie są korzyści z gier integracyjnych on-line?: 

  • można w nie grać niezależnie od pogody, w przeciwieństwie do tradycyjnych imprez integracyjnych organizowanych w terenie, 
  • imprezy integracyjne on-line stwarzają możliwość udziału większej liczby osób niż podczas gier w świecie rzeczywistym (zwłaszcza tym, w którym wszędzie pojawia się nieproszony gość – Pan Demia),
  • zdobywane w wymiarze wirtualnym punkty pozwalają na tworzenie na bieżąco finałowego rankingu, który pozwoli porównać wyniki poszczególnych drużyn,
  • imprezy integracyjne on-line to doskonały trening umysłu i sposób na integrację połączoną z nutką rywalizacji. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla tych, którzy lubią zagadki ale niekoniecznie chcą biegać w poszukiwaniu ich po mieście, lesie, czy innym przybytku (zwłaszcza gdy w okolicy grasuje Pan Demia ;)) 

Top 4 pomysły na imprezy integracyjne on-line

1/ Pokój zagadek on-line 

Web is the limit… kto powiedział, że jak pokój zagadek to tylko w świecie rzeczywistym? Genialnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu, nastawionego na integrację z nutką rywalizacji są pokoje zagadek on-line. Za ich sprawą można poczuć się jak uczestnik gry internetowej, tyle że dopasowanej charakterem i fabułą do profilu firmy lub konkretnych oczekiwań. 

Liczba uczestników: od kilku do tysiąca+ osób  (oczywiście podzielonych na grupy)

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Czas trwania: 60-75 minut 

pomysły na imprezy integracyjne on-line

Tematyka: 

  1. w jednym z naszych wirtualnych pokoi zagadek poczujesz klimat PRLu, gdzie wcielisz się w rolę detektywa zajmującego się sprawą zniknięcia Józefa K.; 
  2. w drugim wariancie doświadczysz dreszczyka emocji, zostając ratującym świat przed zagładą agentem w pokoju o charakterze militarnym
  3. Ale, ale, nie są to jedyne opcje do wyboru! Na bieżąco zajmujemy się tworzeniem scenariuszy zgodnych z życzeniem naszych Klientów. Jeżeli więc zależy Ci na pokoju zagadek w innym klimacie – daj nam znać! Stworzymy dla Ciebie unikatowy scenariusz z dopasowanymi do Twoich oczekiwań zagadkami i fabułą. 

Więcej naszych wirtualnych pokojów zagadek znajdziesz na portalu zagadkowy.pl

2/ Quizy on-line 

To nasza propozycja przeniesienia słynnych Pub Quizów w świat internetu. Na czym dokładnie polega zabawa? Uczestnicy łączą się z naszą transmisją i odpowiadają w grupach (lub indywidualnie) na pytania – każda na to samo. Całe wydarzenie z humorem prowadzi nasz konferansjer, który wprawnie, niczym Hubert Urbański, zadaje pytania i oczekuje “definitywnych” odpowiedzi ;). Dzięki specjalnemu systemowi na bieżąco mamy wyniki wszystkich drużyn. Tuż po ostatnim pytaniu możemy podać ranking i wirtualnie nagrodzić zwycięzców. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu oraz współpracę z nutką rywalizacji. 

Liczba uczestników: od kilku do ponad 100 osób 

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Czas trwania: ok. 1,5 godziny 

Tematyka: quiz oraz liczba pytań jest ustalana każdorazowo. Możemy przygotować pytania na zasadzie słynnych Milionerów – czyli z tzw. wiedzy ogólnej, jak również takie, które bezpośrednio odnoszą się do konkretnej firmy lub pożądanej tematyki.

3/ Familiada on-line 

Dlaczego Indianom jest zimno? Bo Kolumb ich odkrył…. Hue, hue, hue… Kto z nas nie lubił sucharów serwowanych przez Karola Strasburgera, podczas niedzielnego rosołu w polskich domach? Wiedzeni tęsknotą za unikatowym klimatem słynnej Familiady mamy dla Was propozycję imprezy integracyjnej on-line właśnie w tym stylu! 

Wierzymy, że w tym przypadku zasad nikomu nie trzeba tłumaczyć, ale dla porządku – w danym momencie konkurują ze sobą dwie drużyny, które przed udzieleniem odpowiedzi mogą się naradzać. Najwyżej punktowane są odpowiedzi, które najczęściej wskazali ankietowani. Jest to nie tyle sprawdzian wiedzy, co skojarzeń. Dobra zabawa murowana! To co gotowi? Więcej niż jedno zwierzę to… 😀 😉 

pomysły na imprezy integracyjne on-line

Liczba uczestników: od 6 do ponad 100 osób 

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Czas trwania: ok. 40 minut na daną rozgrywkę  

Tematyka: dowolna – możemy dopasować pytania do konkretnej, wybranej wcześniej przez uczestników tematyki lub zrobić misz-masz i zaskoczyć graczy najróżniejszymi pytaniami.

 *W ramach treningu przed zabawą polecamy:

4/ Rozgrywka wywiadów 

Rozgrywka Wywiadów to nietypowa propozycja na imprezy integracyjne on-line, bo łączy ze sobą działania w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Pierwszego dnia uczestnicy otrzymują wiadomości mailowe ze swoim przydziałem osobowym, instrukcją postępowania i pierwszym zadaniem. Kilka dni wcześniej jedna osoba z danego zespołu otrzymuje przesyłkę ze skrzynką zamkniętą na kłódkę. W skrzynce znajdują się informacje potrzebne w dalszej części rozgrywki. Aby otworzyć skrzynkę uczestnicy będą musieli ustalić kto jest członkiem ich zespołu oraz złożyć w całość otrzymany szyfr. Na specjalnej stronie publikujemy zadania tak, by każdy zespół mógł we własnym tempie je rozwiązać i dostać się do zawartości skrzynki. Zawartość stanowi jedynie część klucza. Po połączeniu informacji ze wszystkich skrzynek, wszystkie grupy tworzą wspólne hasło osiągając tym samym cel zabawy. Jak nietrudno się domyślić, sukces grupy w 100% zależy od zdolności do współpracy i sprawnej komunikacji w przekazywaniu sobie informacji. To gra, której zdecydowanie przyświeca hasło jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Liczba uczestników: od kilku do ok. 60 osób 

Miejsce: dostęp on-line, dowolna platforma

Czas trwania: po kilkanaście minut przez kilka dni + finał około godziny.

pomysły na imprezy integracyjne on-line

Tematyka: raz w roku agencje wywiadowcze z całego świata organizują zawody, aby wyłonić tę najlepszą. Uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe zespoły rywalizują ze sobą o tytuł Najlepszej Agencji Wywiadowczej. 

I jak podobają Ci się nasze pomysły na imprezy integracyjne on-line? 

Którą z rozgrywek wybrałbyś w pierwszej kolejności?  Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię naszymi pomysłami do organizacji wyjątkowej imprezy integracyjnej w wirtualnym świecie, a przede wszystkim przekonaliśmy Cię do tego, że w ten sposób również można się świetnie bawić i współpracować, a przez to scalać zespół w wyjątkowej atmosferze 🙂 Z chęcią przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę – daj znam znać!

Czytaj Więcej