hero śledztwo

Śledztwo, poszlaki, podejrzani i zbrodnia!

Poczuj się jak Sherlock i rozwiąż historię rodem z prawdziwego kryminału.

Dajcie więcej, chcę być jak Sherlock!

Czym zaskoczymy Cię podczas śledztwa?

icon

Zaskocz swoich pracowników

Nikt nie wie co wydarzy się w trakcie śledztwa… Co tak na prawdę jest faktem, a co zręcznym kłamstwem. Chodzi o przebiegłość i chęć poznania prawdy!

icon

Nieszablonowa integracja

Wciągające śledztwo i odkrywanie nowych powiązań między podejrzanymi to coś co sprzyja interakcji między uczestnikami, którzy mają wspólny cel: zdemaskować złoczyńce.

icon

Swoboda miejsca realizacji

Śledztwo zorganizujemy gdzie chcesz, nawet w agroturystyce. Mamy scenariusze pasujące do hoteli, miasta, a nawet do terenów wiejskich.

icon

Elastyczność czasu

Wypracowaliśmy optymalny czas trwania dochodzenia od 2 do 3 godzin. To pozwoli na złapanie mordercy, zanim uda się niepostrzeżenie zatrzeć poszlaki.

icon

Ambitna rozrywka

To nietypowa forma treningu kreatywności, komunikacji, pracy pod presją czasu, czy współpracy w zespole. Wszystko ukryte pod płaszczykiem wciągającego śledztwa.

icon

Ekscytujące łamigłówki

Czeka Cię wiele łamigłówek, w tym najważniejsza –  zagadka zbrodni.  W naszych grach kryminalnych kluczowe jest burzomózgowanie w zespole. Uwaga na pioruny 🙂

icon

Zdrowa rywalizacja

Bo po co mieć chorą, jak można mieć zdrową? Od razu w pakiecie z większą frajdą, satysfakcją i wspólnym celem.

icon

Zabawa w wielu językach

Naturlich towarisze, nasze możliwości speakania grande! Molto grande!

To najcześciej wybierane scenariusze:

Crime Show

Fabuła

Miły i spokojny weekend w starym hotelu. Co miałoby nieoczekiwanie przerwać tak błogi wypoczynek? Zbrodnia! Biedny wuj Vernon został zamordowany. Kto mógł to zrobić? Dlaczego człowiek, który podobno nie miał wrogów leży teraz martwy na karawanie, a policja snuje się po hotelowych korytarzach? Wychodzi na to, że zarówno goście hotelowi jak i rodzina denata ma coś wspólnego z tą sprawą i nie zawsze mówi prawdę. Czy uda Wam się zdemaskować przestępcę?

Od kuchni

 • Możliwa realizacja w języku polskim lub angielskim.
 • Uczestnicy działają w drużynach składających się z około 8 osób.
 • Wspólny start i emocjonujący finał wszystkich uczestników.
 • 6 podejrzanych osób!

Czeka Cię tu:

 • Zabawa trwająca od 2 do 3,5 godzin.
 • Zagadki fabularne i materiały śledcze.
 • Przesłuchanie 6 postaci zamieszanych w zbrodnięji

Gdzie się sprawdzi?
Ta zbrodnia realizowana jest najczęściej na terenie obiektów hotelowych, w sala konferencyjnych oraz w restauracjach w formie kolacji z morderstwem.


Cena: 12 600 zł netto + 23% VAT – ok. 50 osób – Mazury

śledztwo hotelowe

Danse Macabre

Fabuła

Spokojne życie w mieście, codzienna rutyna i odliczanie do weekendu… Ten zwykły czas zostaje brutalnie przerwany serią zabójstw w lokalnym środowisku artystycznym. Niepokój budzi zarówno sam fakt morderstw, jak i ewidentnie psychopatyczny charakter złoczyńcy… „Witkiewicz”, jak nazwała go lokalna komórka policji, zostawia na miejscach zbrodni swe obrazy… i najwyraźniej do ich wykończenia używa krwi swoich ofiar. Do akcji wchodzicie Wy i macie jedno zadanie: zakończyć tę krwawą serię.

Od kuchni

 • Możliwa realizacja w języku polskim lub angielskim.
 • Uczestnicy działają w drużynach ok. 8 osobowych.
 • 4 podejrzanych do przesłuchania.
 • świadkowie/policjanci mają dla Was dodatkowe materiały!

Czeka Cię tu:

 • Zabawa trwająca od 2 do 3,5 godzin.
 • Zadania teambuildingowe z animatorami (np.: wspólne rysowanie gigantycznym mazakiem czy rekonstrukcja dzieła sztuki w formie puzzli XXL).
 • Przesłuchanie postaci zamieszanych w zbrodnię.
 • Wciągające zagadki mordercy w aplikacji

Gdzie się sprawdzi?
Ten artystyczny scenariusz dedykowany jest do terenów miejskich oraz obiektów hotelowych. W tym scenariuszu używamy aplikacji mobilnej, w miejscu realizacji wymagany jest dobry zasięgiem sieci komórkowej.


Cena: 12 600 zł netto + 23% VAT – ok. 50 osób – Mazury

Szalona Wioska

Fabuła

Sielskie krajobrazy, powitanie zgotowane przez lokalnych gospodarzy i wiejskie życie, które toczy się o wiele wolniej… Gdy nagle w ciągu kilku minut po okolicznych domach roznosi się wieść o znalezieniu zwłok młodego leśniczego. Policja może i w końcu dotrze z miasteczka oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów, ale tubylcy patrzą na Was wyjątkowo podejrzanie. Dla własnego  bezpieczeństwa powinniście zorganizować własne śledztwo i zdjąć z siebie jakiekolwiek podejrzenia.

Od kuchni

 • Możliwa realizacja tylko w języku polskim.
 • Uczestnicy działają w drużynach ok. 8-osobowych.
 • Duża dawka humoru wpisana w scenariusz :).

Czeka Cię tu:

 • Zabawa trwająca od 2 do 3,5 godzin.
 • Wyzwania i zadania z animatorami (np.: strzelanie z wiatrówki czy transport mąki do młyna).
 • Przesłuchanie postaci zamieszanych w zbrodnię.

Gdzie się sprawdzi?
Ta zwariowana akcja śledcza realizowana jest outdoorowo na terenach wiejskich, leśnych czy w agroturystykach. Sprawdza się świetnie też przy hotelach o rustykalnym charakterze.


Cena: 12 600 zł netto + 23% VAT – ok. 50 osób – Mazury

Zamach na Burmistrza

Fabuła

Zbliżają się wybory burmistrza w miasteczku. Kampanie wyborcze rozpoczęte, urny w przygotowaniu. Obecny burmistrz ma za sobą poparcie kościoła, części obywateli i bliskich. Czego chcieć więcej? Okazuje się, jednak że nie on jest liderem sondaży, a kandydat opozycji… W przededniu wyborów dochodzi do tragedii. Burmistrz został dźgnięty nożem! Czy to był zamach? Jako dziennikarze musicie dociec prawdy, przecież jesteście 4 władzą!

Od kuchni

 • Możliwa realizacja w języku polskim lub angielskim.
 • Uczestnicy działają w drużynach złożonych z około 8 osób.
 • Historia bazująca na faktach!
 • Nieoczywiste rozwiązanie intrygi.

Czeka Cię tu:

 • Zabawa trwająca od 2 do 3 godzin.
 • Zagadki fabularne i materiały śledcze.
 • Przesłuchanie postaci zamieszanych w zbrodnię

Gdzie się sprawdzi?
Miasta, miasteczka, mieściny – wszędzie tam gdzie popularne są afery korupcyjne, w niedziele odbywa się msza w kościele, a na miejskim stadionie kulturalnie pytają „Czy masz jakiś problem?”.


Cena: 12 600 zł netto + 23% VAT – ok. 50 osób – Mazury

To nasi specjaliści od śledztwa:

Piotr Rogosz Cudotwórnia Events

Piotr Rogosz

Scenarzysta, konstruktor, reżyser cudotwórniowych wydarzeń. Jeśli nie możecie go znaleźć w trakcie eventu wypatrujcie człowieka z dużą brodą. Na co dzień siedzi przy laptopie i tworzy nietypowe oferty, odpowiada za stronę graficzną naszych działań i oczywiście chętnie majsterkuje w piwnicy, aby nasi odbiorcy za każdym razem mogli poznać nowe supermechanizmy i zagadki manualne. Kulinarny eksperymentator, miłośnik kawy pitej w plenerze, rowerowych wypadów po płaskim i nierównym, tu i tam.  

fb

Michał Kucharski

Pomysłodawca i współzałożyciel Cudotwórni, ogarniacz-optymista i Zarządca czasu i przestrzeni. Sprawia, że mamy pod kontrolą nawet to, czego z pozoru nie da się zaplanować. Na eventach jest wszędzie. Zdolność bilokacji opanował do perfekcji. Uzależniony od uprawiania sportów rozmaitych (kolarstwo, żeglarstwo, piesze wycieczki po górach i wiele innych). Obdarzony… nietypowym poczuciem humoru (Mistrz Spalonego Suchara) oraz umiejętnością realizacji nawet najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów.

fb
Poznaj resztę naszego zespołu!

Najcześciej gry wybierają:

icon icon

Fajne korpo i mniejsze firmy

icon icon

Instytucje kultury

icon icon

Agencje eventowe i reklamowe

icon icon

Działy HR'owe

icon icon

Organizatorzy wieczorów panieńskich, kawalerskich i urodzin

Tutaj kilka referencji dotyczących naszych gier

logo logo
logo logo
logo logo
Zobacz więcej naszych referencji...