Integracja firmowa w czasach pandemii

29.06.2020

Właśnie kończy się czerwiec 2020 r…. Jest nie do porównania z rokiem ubiegłym. Maj/czerwiec to zazwyczaj okres wielu plenerowych imprez integracyjnych – gier miejskich i terenowych, pikników czy wycieczek w plener. Integracja anno domini 2020 wygląda jednak na ogół inaczej… A to wszystko za sprawą internetu. Poznajcie wirtualne imprezy integracyjne.

Sprawa na pozór jest beznadziejna. Nie po to siedzimy na co dzień przy komputerach, by teraz się jeszcze przy nich integrować – pomyśli wiele osób. Poniekąd będą miały słuszność… jednak spójrzmy jak współcześnie się relaksujemy – w znacznej mierze również przed ekranem komputera. Od pracy przed monitorem uciekamy w kierunku Netflixa (czy innego serwisu VOD) lub gier – czyli znowu przed monitor – tylko prywatny. Jest to szczególnie popularne w dobie izolacji społecznej. Gdy już to zaakceptujemy – otwierają się przed nami nowe możliwości. Jakie?

Wirtualne pokoje zagadek

Integracja w tradycyjnych pokojach zagadek jest popularna wśród małych zespołów już od dawna (zazwyczaj do pokoju zagadek „wchodzi” do 5 osób, a jedna firma ma w jednej lokalizacji przestrzeń na 3-4 pokoje). I co się dzieje w środku? Zespół jest poddawany rozmaitym logicznym i zręcznościowym wyzwaniom, które testują ich komunikację, zręczność manualną, myślenie „out of the box”, spostrzegawczość.

Screen podchodzi z naszego mobilnego pokoju zagadek w stylu PRL. Ten i wiele innych możesz znaleźć na zagadkowy.pl

Jak wskazuje nasze doświadczenie trzy z tych czterech rzeczy da się bez problemu przenieść w świat on-line. Nad manualną zręcznością jeszcze pracujemy (chociaż tu w grę wchodzą challange boxy, które tworzymy 😊). Dodatkowo escape roomy wirtualne dają firmom możliwość łatwej modyfikacji – i tak można wykorzystać firmową integrację do obycia pracownika z nowym system do połączeń on-line lub nawet wykorzystać w zagadkach umiejętności np.: z ostatniego szkolenia z Excela (true story – już takie cuda robiliśmy). Prośba o zmianę scenariusza lub stworzenie fizycznego pokoju dla danej firmy wiązałaby się z dużymi kosztami. W świecie zagadek on-line – jest to dużo prostsze!

Wirtualne ognisko

To jedna z propozycji, które początkowo wydają się tak „z czapy”, że jest to nie do uwierzenia…. A jednak się sprawdzają. Jeśli tylko masz zespół, który podchwytuje szalone pomysły – czytaj dalej 🙂. Przygotowania do naszego wirtualnego ogniska rozpoczynamy z  ok. 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Uczestnicy dostają od nas przesyłki z elementami niezbędnymi do wspólnej zabawy. Znajdą tam nie tylko świeczki, które będą symbolizowały nas ognisko, ale również ogniskowe przekąski i… fragment dziwnej historii z paroma gadżetami.

W dniu naszego ogniska łączymy się i pod okiem Strażnika (Wirtualnego) Ognia przeprowadzamy zabawy, w których niezbędne będą otrzymane gadżety. Zawsze świetnie wychodzi wspólne opowiadanie historii – każdy ma jej fragment, który bez reszty nie ma sensu… ale gdy połączymy wszystko razem, dodamy szczyptę odgrywania ról i fantazji – robimy nam się wypasista ogniskowa historia 🙂

Warsztaty on-line

Osoby ceniące sobie prace manualne docenią warsztaty on-line. Podobnie jak z wirtualnym ogniskiem do uczestników wcześniej przychodzi paczuszka z niezbędnymi materiałami. O określonej porze, pod okiem naszych instruktorów, wszyscy tworzą – las w słoiku, obraz z mchu czy fantastyczne ozdoby z wikliny. No i mamy świetny aspekt proekologiczny 🙂

Kręcenie wspólnego clipu

Integracja on-line to nie tylko połączenia na teamsach, zoomie, eysyonie czy google meets. Można podjąć również pewną aktywność w dowolnym czasie we wspólnym celu. Przykład? Np.: nagranie wspólnego clipu! Tak zintegrowaliśmy część naszego zespołu 🙂 Poniżej możecie zobaczyć, jak nam to wyszło! Możemy Wam też pomóc coś takiego zorganizować – i od strony koncepcji i od strony realizacji.

Integracja on-line, która teraz przeżywa swój renesans daje naprawdę sporo możliwości. Do tej pory firmy o rozproszonej strukturze, posiadające swych pracowników w wielu miastach lub krajach, miały trudność w zebraniu zespołów w jednym miejscu i z oczywistych przyczyn odbywało się to raczej rzadko – raz, dwa razy do rok (a czasem i rzadziej!). Dzięki integracji on-line pracownicy z jednego teamu, którzy są geograficznie rozproszeni, mogą częściej mieć ze sobą luźny kontakt.

Jeśli podobają Ci się nasze propozycje na wirtualne imprezy integracyjne i chciałbyś widzieć je zrealizowane u siebie – daj znam znać! Jeśli masz swoje koncepcje na integracje on-line – również daj nam znać! Z chęcią uzupełnimy nasz katalog atrakcji!

Czytaj Więcej