Wydarzenia na 100-lecie niepodległości

W tym roku przypada równe 100 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Z tej okazji już od wiosny odbędzie się szereg wydarzeń, które będą upamiętniały tę doniosłą rocznicę. Będą gale, koncerty muzyki patriotycznej (i nie tylko), defilady, przemówienia, pikniki, pokazy sprzętu wojskowego. I wiele, wiele innych. Wspólnym mianownikiem większości nadchodzących wydarzeń jest bierny charakter uczestniczenia w nich. 

Tajemnica Poliszynela jest, że najlepiej zapamiętujemy to w czym aktywnie uczestniczyliśmy. W związku z tym mamy propozycję kilku eventów, wydarzeń z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, które w oryginalny sposób pozwolą uczcić to święto. 

Quiz Historyczny  jest skierowany głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Całe wydarzenie ma formę talk-show, teleturnieju.  Zgromadzona młodzież zostaje podzielona na grupy, zespoły. Następnie prowadzący wydarzenie konferansjer zapoznaje uczestników z zasadami turnieju.

Etap rywalizacji przebiega sprawnie dzięki temu, że pytania, wraz z licznikiem czasu, pojawiają się na dużym ekranie (projektor). Grupy mają ściśle określony czas na podanie odpowiedzi za pomocą specjalnego systemu.

By wydarzenie przyciągało uwagę zgromadzonej publiczności przewidujemy duże urozmaicenie pytań. Motyw przewodnim przygotowanych przez naszego historyka pytań będzie naturalnie niepodległość. Forma pytań jednak będzie nie raz zaskakująca – pojawi się nie tylko identyfikacja postaci na podstawie zdjęć i materiałów video, ale również dźwięku. Przygotowane mamy również kilka zadań specjalnych, które uczestnicy będą mieli wykonać przy wsparciu publiczności.

Oczywiście na najlepsze zespoły czeka moc nagród i wieczna chwała!

Quiz może być formą rywalizacji między klasami, szkołami, a nawet miastami! Możemy przygotować wydarzenie w sposób wieloetapowy, tak by wyłonić najlepsze grupy.

 

Niepodległościowa Gra Miejska skierowana jest do wszystkich chcących spędzić aktywnie czas poza domem. Osób, które chcą sprawdzić się w rywalizacji z innymi oraz dowiedzieć się czegoś nowego. Nie jest istotny wiek uczestników. Gra jest skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, dziadków z wnukami, studentów czy grup znajomych.

Miasto zamienia się w planszę do gry. Wraz z sygnałem do rozpoczęcia gry przenosimy się w czasie do roku 1918. Wojna zmierza ku końcowi. Na ulicach czuć euforię. Niepodległość! Jednak coś jest nie tak. Brakuje kogoś lub czegoś, aby historia potoczyła się w sposób jaki znamy ją z podręczników Uczestnicy gry wyruszają w podróż, aby odnaleźć brakujący element i uratować Dzień Niepodległości.

gra miejska w Trzebini

W trakcie gry na jej uczestników czekają różnorodne zadania. Na samym początku trzeba odczytać mapę i ustalić plan działania. Potem będzie już tylko z górki. Odszyfrowywanie tajnych wiadomości. Negocjacje z nieufnymi mieszczanami. Testy sprawnościowe dla Legionistów. I jeszcze więcej. Czas upływa nieubłaganie, a trzeba jeszcze zdążyć na miejsce zbiórki przed powrotem do naszych czasów.

Z powrotem w 2018 roku okaże się czy uczestnikom gry się powiodło i będzie, co świętować. Jeśli tak, to dla najlepszych czekają nagrody. A na wszystkich czeka wieczna chwała bohaterów, którzy uratowali Niepodległość.

 

HISTORYCZNY POKÓJ ZAGADEK

Pokój zagadek jest pokojem tylko z nazwy. Równie dobrze można go nazwać namiotem zagadek. Jednak nie nazwa jest tu najważniejsza, lecz to, że może zostać uruchomiony zarówno wewnątrz budynku: urzędu miasta, biblioteki, szkoły czy hotelu jak i na zewnątrz: w parku, na rynku lub leśnej polanie.

Na kilkunastu metrach kwadratowych powierzchni ograniczonej czterema ścianami tworzymy Przestrzeń Kolekcjonera. Kolekcjoner od lat zbiera publikacje i przedmioty dotyczące historii Niepodległej Polski. Na półkach leżą starannie poukładane i posegregowane książki i mapy. Na ekranie laptopa wyświetla się lista rzeczy czekających na skatalogowanie. Obok komputera leży czapka maciejówka podobno należąca do samego Marszałka Piłsudskiego. Przestrzeń skrywa też inne tajemnice.

7 rad dla organizatorów wydarzeń
edukacyjny pokój zagadek

Kolekcjoner nie lubi dzielić się swoimi zbiorami z innymi. Nie lubi, gdy ktoś przebywa w pobliżu jego kolekcji pod jego nieobecność. Toleruje tylko osoby, w których dostrzeże coś wartościowego. Innymi nie zawraca sobie czasu. Uznanie w jego oczach znajdą tylko, ci którzy rozwiążą tajemnicę schowaną wśród zbiorów.

Pokój zagadek jest doskonałym rozwiązaniem jako stały, cykliczny lub jednorazowy element towarzyszący obchodom Święta Niepodległości.

Możemy dopasować poziom zagadek i czas potrzebny na przejście pokoju do wieku uczestników

Podobają się Wam nasze propozycje? Masz swoje koncepcje? Daj nam znać! Nasz zespół z pali się organizacji nowych eventów!