Wydarzenia na 100-lecie niepodległości

02.02.2018

W tym roku przypada równe 100 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Z tej okazji już od wiosny odbędzie się szereg wydarzeń, które będą upamiętniały tę doniosłą rocznicę. Będą gale, koncerty muzyki patriotycznej (i nie tylko), defilady, przemówienia, pikniki, pokazy sprzętu wojskowego. I wiele, wiele innych. Wspólnym mianownikiem większości nadchodzących wydarzeń jest bierny charakter uczestniczenia w nich. 

Tajemnica Poliszynela jest, że najlepiej zapamiętujemy to w czym aktywnie uczestniczyliśmy. W związku z tym mamy propozycję kilku eventów, wydarzeń z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, które w oryginalny sposób pozwolą uczcić to święto. 

Quiz Historyczny  jest skierowany głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Całe wydarzenie ma formę talk-show, teleturnieju.  Zgromadzona młodzież zostaje podzielona na grupy, zespoły. Następnie prowadzący wydarzenie konferansjer zapoznaje uczestników z zasadami turnieju.

Etap rywalizacji przebiega sprawnie dzięki temu, że pytania, wraz z licznikiem czasu, pojawiają się na dużym ekranie (projektor). Grupy mają ściśle określony czas na podanie odpowiedzi za pomocą specjalnego systemu.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

By wydarzenie przyciągało uwagę zgromadzonej publiczności przewidujemy duże urozmaicenie pytań. Motyw przewodnim przygotowanych przez naszego historyka pytań będzie naturalnie niepodległość. Forma pytań jednak będzie nie raz zaskakująca – pojawi się nie tylko identyfikacja postaci na podstawie zdjęć i materiałów video, ale również dźwięku. Przygotowane mamy również kilka zadań specjalnych, które uczestnicy będą mieli wykonać przy wsparciu publiczności.

Oczywiście na najlepsze zespoły czeka moc nagród i wieczna chwała!

Quiz może być formą rywalizacji między klasami, szkołami, a nawet miastami! Możemy przygotować wydarzenie w sposób wieloetapowy, tak by wyłonić najlepsze grupy.

 

Niepodległościowa Gra Miejska skierowana jest do wszystkich chcących spędzić aktywnie czas poza domem. Osób, które chcą sprawdzić się w rywalizacji z innymi oraz dowiedzieć się czegoś nowego. Nie jest istotny wiek uczestników. Gra jest skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, dziadków z wnukami, studentów czy grup znajomych.

Miasto zamienia się w planszę do gry. Wraz z sygnałem do rozpoczęcia gry przenosimy się w czasie do roku 1918. Wojna zmierza ku końcowi. Na ulicach czuć euforię. Niepodległość! Jednak coś jest nie tak. Brakuje kogoś lub czegoś, aby historia potoczyła się w sposób jaki znamy ją z podręczników Uczestnicy gry wyruszają w podróż, aby odnaleźć brakujący element i uratować Dzień Niepodległości.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

W trakcie gry na jej uczestników czekają różnorodne zadania. Na samym początku trzeba odczytać mapę i ustalić plan działania. Potem będzie już tylko z górki. Odszyfrowywanie tajnych wiadomości. Negocjacje z nieufnymi mieszczanami. Testy sprawnościowe dla Legionistów. I jeszcze więcej. Czas upływa nieubłaganie, a trzeba jeszcze zdążyć na miejsce zbiórki przed powrotem do naszych czasów.

Z powrotem w 2018 roku okaże się czy uczestnikom gry się powiodło i będzie, co świętować. Jeśli tak, to dla najlepszych czekają nagrody. A na wszystkich czeka wieczna chwała bohaterów, którzy uratowali Niepodległość.

 

HISTORYCZNY POKÓJ ZAGADEK

Pokój zagadek jest pokojem tylko z nazwy. Równie dobrze można go nazwać namiotem zagadek. Jednak nie nazwa jest tu najważniejsza, lecz to, że może zostać uruchomiony zarówno wewnątrz budynku: urzędu miasta, biblioteki, szkoły czy hotelu jak i na zewnątrz: w parku, na rynku lub leśnej polanie.

Na kilkunastu metrach kwadratowych powierzchni ograniczonej czterema ścianami tworzymy Przestrzeń Kolekcjonera. Kolekcjoner od lat zbiera publikacje i przedmioty dotyczące historii Niepodległej Polski. Na półkach leżą starannie poukładane i posegregowane książki i mapy. Na ekranie laptopa wyświetla się lista rzeczy czekających na skatalogowanie. Obok komputera leży czapka maciejówka podobno należąca do samego Marszałka Piłsudskiego. Przestrzeń skrywa też inne tajemnice.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Kolekcjoner nie lubi dzielić się swoimi zbiorami z innymi. Nie lubi, gdy ktoś przebywa w pobliżu jego kolekcji pod jego nieobecność. Toleruje tylko osoby, w których dostrzeże coś wartościowego. Innymi nie zawraca sobie czasu. Uznanie w jego oczach znajdą tylko, ci którzy rozwiążą tajemnicę schowaną wśród zbiorów.

Pokój zagadek jest doskonałym rozwiązaniem jako stały, cykliczny lub jednorazowy element towarzyszący obchodom Święta Niepodległości.

Możemy dopasować poziom zagadek i czas potrzebny na przejście pokoju do wieku uczestników

Podobają się Wam nasze propozycje? Masz swoje koncepcje? Daj nam znać! Nasz zespół z pali się organizacji nowych eventów!

Czytaj Więcej