Gra miejska w Dąbrowie Górniczej

30.05.2017

W czasach, gdy Dąbrowa Górnicza rosła w przemysłową siłę na teren miasta przybył Rockeseller- nikomu nieznany, nieco milczący człowiek. Jak się szybko okazało, miał niesamowity zmysł do zarabiania pieniędzy! W ciągu kilku lat dorobił się potężnego majątku. Wielu współpracowników Rockesellera zacierało ręce, gdy tylko dowiedzieli się, że bogaty przedsiębiorca ciężko się rozchorował. Niektórzy nawet próbowali mu w chorobie „ulżyć”. Rockeseller przejrzał zamiary chciwych współpracowników i ukrył swój majątek tak, by nikt go nie znalazł. Dla śmiałków, którzy chcieliby się wzbogacić przygotował szereg niespodzianek i zagadek by się przekonać który z nich okaże się godzien jego złota! Tak rozpoczęła się nasza gra miejska w Dąbrowie Górniczej!

27 maja aż 22 drużyny wyruszyły z centrum miasta na poszukiwania złota Rockesellera! Uczestnicy naszej gry biegając, chodząc pieszo i jeżdżąc rowerem odnajdywali różne punkty, na których wykonywali rozmaite zadania. Jak wiadomo Rockeseller należał do osób raczej skąpych, ale też skrupulatnych stąd też w jego życiu nie mogło nic się zmarnować. Dlatego też, w jednym z zadań uczestnicy musieli na przykład, oddzielić ziarenka maku od siemienia lnianego, a wszystko po to, by dobrze poznać jego zwyczaje i cechy charakteru, a także poniekąd zacząć myśleć tak jak on, by móc odnaleźć ukryty przez niego skarb.

Drużyny wykonywały ponadto szereg innych zadań sprawnościowych, zręcznościowych i łamigłówek logicznych, które miały wyłonić najsprytniejszych i najbardziej wytrwałych spośród nich, czyli krótko mówiąc godnych majątku Rockesellera. Wszyscy byli niezwykle zmotywowani i zaangażowani (co najmniej tak, jakby poszukiwali jakiegoś skarbu czy złota!), ale zwyciężyć mogli tylko najlepsi!

Jak wyglądały ich zmagania i co spotykali na swojej drodze? Poniżej uchylamy rąbka tajemnicy! Wszystkiego zdradzić nie możemy, wszak wiedza ta należy do zwycięzców, poza tym kto wie.. może za jakiś czas okaże się, że Rockeseller zostawił w Dąbrowie Górniczej (lub okolicach) coś jeszcze?

A Wam, które zadania wydają się najtrudniejsze? 🙂

Jeśli chcielibyśmy podobną grę miejską u Was w mieście – napiszcie do nas!

[envira-gallery id=”5409″]

Czytaj Więcej