Ekologiczna gra miejska, czyli walka o lepszy klimat!

30.09.2019

Coraz częściej stajemy przed dylematem samochód czy transport publiczny?  Ci bardziej aktywni wybiorą oczywiście rower (nawet zimą!), ale statystyczny Polak najczęściej wsiada do własnego auta. Z czego to wynika?  Może z faktu, że transport publiczny nadal kojarzy się z brakiem komfortu i opóźnieniami. I tu pojawiamy się my i nasza ekologiczna gra miejska!

Ekologiczna gra miejska
Ekologiczna gra miejska

Nasza Cudotwórniowa załoga przez cały tydzień w dniach 15-21 września przekonywała uczestników gry miejskiej „Chodź z nami”, że transport publiczny to najlepsza alternatywa dla samochodu osobowego.  W związku z tym, że coraz popularniejsza zaczyna być idea zero waste, podczas naszej gry zachęcaliśmy również  do korzystania z własnych nóg, rowerów, hulajnogi czy rolek 🙂

Codziennie, aż do dnia wielkiego finału, drużyny biorące udział w tygodniowym wyzwaniu musiały zmierzyć się z ciekawostkami na temat transportu publicznego w Warszawie oraz wykonać kilka zadań. m.in.:

  • manualnych: wykonanie maskotki pojazdu komunikacji miejskiej
  • logicznych: rozmiate szyfry
  • artystycznych:  zdjęcia ekologicznych środków transportu
  • kreatywnych:  sleeveface

Wielki Finał „Chodź z nami – gra miejska”  odbył się w sobotę 21 września w ramach pikniku z okazji Dni Transportu Publicznego. Kilkadziesiąt osób odebrało swoje karty gry o 11:00 i ruszyło na miejską przygodę!  Miło było popatrzeć jak rodziny i grupy przyjaciół analizują skrupulatnie kartę gry i szybko rozwiązują pierwsze zagadki.  Kilka minut i drużyny w jednym momencie wsiadały na rowery, biegły na tramwaj lub autobus oraz korzystały z hulajnogi elektrycznej!

Ekologiczna gra miejska
Ekologiczna gra miejska

Jakie wyzwania czekały na nich w przestrzeni miejskiej?  Postawiliśmy na różnorodność w postaci: kości wyobraźni, gry z refleksem, puzzli historycznych czy rzeźby Syrenki Warszawskiej. Najtrudniej było złapać zagubionego pasażera, ale większość drużyn wypełniło swoją misję i pomogło biedakowi zagubionemu  w transportowej rzeczywistości.

Powiemy szczerze, że walka była zacięta, a nagrody trafiły w odpowiednie ręce. Trzy najlepsze drużyny swoim sprytem, zapałem i kreatywnością wywalczyły dla siebie niesamowite vouchery!

Kto by pomyślał, że wsiadając do środków transportu publicznego w Warszawie i bawiąc się można zdobyć realną możliwość spełnienia swoich nietypowych marzeń!

Nadal nie wierzycie, ze gra miejska może bawić i uczyć?!
Zobaczcie relacje fotograficzną i szczere uśmiechy uczestników na każdym zdjęciu.

To co? Podczas następnej gry miejskiej widzimy się również z Tobą? Do zobaczenia 😉

Czytaj Więcej