Gra miejska w Katowicach – Beboki i Spółka

24.06.2018

Uwaga! Uwaga! Katowice opanowały Beboki! To małe, złośliwe stworzonka, dalecy kuzyni islandzkich Yule Lads. Beboki ostatnio się bardzo rozpastwiły. Oprócz straszenia dzieci (co zawsze było w ich domenie), zaczęły również płatać rozmaite psikusy na terenie Katowic. Nie może być tak, że największe miasto Śląska będzie oddane we władanie tych małych potworków. Mieszkańcy szybko sformułowali oddziały i rozpoczęli naprawianie szkód powstałych w wyniku działalności beboków… tak właśnie rozpoczęła sie gra miejska w Katowicach!

Zadania

Bebocze psoty były rozmaite. A to rozebranie logotypu Katowic na czynniki pierwsze, a to zmiesaznie maku z sezamem (by nie dało się zrobić śląskiego kołocza), a to rzucenie czaru niepamięci na starą, dobra Omę. Wszystko by utrudnić życie mieszkańcom. Na szczęście dzielni Łowcy Beboków utrwalili ich podobizn i tym samym przyczynili się do usunięcia stworków z miasta.

Gra miejska w Katowicach – cel

Przenikliwi łowcy zauważyli, że Boboki szczególnie upodobały sobie punkty związane z Budżetem Obywatelskim w Katowicach. Cała zabawa była właśnie akcją promocyjną zarówno już zrealizowanych inwestycji na terenie miasta, jak i głosowania w nadchodzącej 5  edycji Budżetu Obywatelskiego.

Dla nas ta gra była wyjątkowa z kilku powodów – po pierwsze – najmłodsza uczestniczka zabawy miała… 3,5 miesiąca! I dzielnie dotrwała do samego końca rozgrywki! Po drugie – lubimy podróżować po kraju z naszymi grami i innymi atrakcjami, ale bardzo nas ucieszyła realizacja w mieście, które jest nam tak bliskie (i geograficznie i osobiście). No i po trzecie był to wspaniały dowód na to, jak w nietuzinkowy i angażujący sposób można promować inicjatywy dla mieszkańców.

Na koniec dodamy, że to nie ostatnie z wydarzeń promujących V edycję Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Śledźcie uważnie naszą stronę na facebooku, bo niebawem rusza questing w Katowicach! A dla tych spragnionych gier mieskich może jeszcze będzie jakaś niespodzianka (czyli gra miejska w Katowicach) 🙂 Stay tunned!

Jeśli chcielibyście taką grę u siebie w mieście – tu możecie poczytać ogólnie o grach miejskich, a tu są dane kontaktowe do nas 🙂

[envira-gallery id="6304"]

Czytaj Więcej