Powiatowa Gra Miejska w Chrzanowie

06.06.2018

Jak ciekawie i w nietypowy sposób spędzić czas w gronie bliskich w piękny, letni dzień?

Odpowiedź na to pytanie znają już uczestnicy naszej zabawy! W pewne piękne (choć czasem przerywane orzeźwiającym deszczem… :D) czerwcowe popołudnie odbyła się Powiatowa Gra Miejska w Chrzanowie! 😊

Misja uczestników…

Udział w niej brały kilkuosobowe drużyny złożone z rodzin, przyjaciół i znajomych. Co było zadaniem naszych uczestników? Przede wszystkim musieli oni wcielić się w rolę śledczych, ponieważ Gra Miejska w Chrzanowie miała swoją misję! Niedawno okazało się że, gdzieś na terenie miasta zostały ukryte, kolekcjonerskie dzieła sztuki, znanego w Chrzanowie przemysłowca z XIX wieku, Henryka Loewenfelda!

Aby odnaleźć zaginione zbiory kolekcjonera uczestnicy naszej zabawy zmierzyli się z nie lada wyzwaniami! By lepiej zrozumieć sztukę, wcielili się między innymi w rolę rzeźbiarzy oraz znawców muzyki klasycznej. Ich zadaniem było rozpoznanie utworów, takich kompozytorów, jak Johan Strauss, Richard Wagner czy Ludwig van Beethoven.

Jednym z najbardziej wymagających cierpliwości i skupienia było zadanie związane z kaligrafią, gdzie przy użyciu specjalnego pióra i wzornika kaligraficznego musieli odwzorować pewien tekst…

Jak powszechnie wiadomo, Henryk Loewenfeld był fundatorem licznych przedsięwzięć kulturalnych i charytatywnych w Chrzanowie. Ofiarował on między innymi miastu grunt pod budowę gimnazjum, a do jednego z chrzanowskich kościołów przekazał mozaikowy obraz Madonny z Dzieciątkiem. Nasi uczestnicy wcielili się w związku z tym w rolę zabytkoznawców, których zadaniem było skopiowanie szczegółów obrazu.

Przed naszymi śledczymi i badaczami postawiono także zadanie detektywistyczne, którego podstawą była daktyloskopia! Niezbędne było także pozyskanie umiejętności sprzedaży elementów odnalezionej kolekcji, w taki sposób, by znalazł się na nie kupiec…

Dodatkowo, śledczy musieli okazać się na tyle sprytni, by dotrzeć o ustalonej godzinie na Dworzec PKP celem odebrania tajemniczej przesyłki, która mogła pomóc im w odnalezieniu zaginionych dzieł sztuki.

Gra Miejska w Chrzanowie była także okazją do sprawdzenia swojej wiedzy historycznej o mieście, podczas zorganizowanego w jej trakcie tematycznego quizu!

Niepowtarzalny klimat naszej zabawy dopełniała przechadzająca się ulicami Chrzanowa tajemnicza para… potomek Henryka z piękną Księżną, którzy po oddaniu im należnej czci chętnie obdarowywali poddanych swoimi autografami!

Chcesz zobaczyć, jak 2 czerwca spędzili mieszkańcy Chrzanowa?

Zapraszamy na fotorelację uchylającą rąbka tajemnicy! 😊

[envira-gallery id="6252"]

 

Czytaj Więcej