Rowerowa gra miejska w Będzinie

11.06.2017

Dni Miasta są świetną okazją do lepszego poznania miejsca, w którym się mieszka i odkrycia na nowo ścieżek, którymi chadza się na co dzień. Tak było i tym razem, kiedy sportowo-rekreacyjną część obchodów Dni Będzina 2017 zakończyła Rowerowa Gra Miejska – Będzin (do)okoła! Do udziału w tej niezwykłej przygodzie przystąpiły 23 drużyny, których celem było dotarcie do wskazanych punktów i wykonanie jak najdokładniej i jak najszybciej zadań praktycznych i teoretycznych.

Trasa liczyła ok. 20 kilometrów i wiodła różnymi zakątkami Będzina. Rowerzyści odwiedzili między innymi park na Wzgórzu Zamkowym, Górę Dorotkę czy park w pobliżu Pałacu Mieroszewskich. W trakcie gry uczestnicy mieli możliwość spróbować swoich sił na monocyklu, odbyć najwolniejszy wyścig świata, sprawdzić swoją intuicję rowerową losując poszczególne części jednośladów z magicznej skrzyni oraz wiedzę biorąc udział w quzie, a także zagrać w bikepolo!

Oprócz emocji związanych z wykonywaniem zadań, pojawiła się także nutka rywalizacji, ponieważ na najlepsze drużyny czekały nagrody! Na szczęśliwców, którzy zajęli pierwsze miejsce czekał (a jakże) rower! A Ci, którzy byli tuż za nimi (depcząc im po oponach) otrzymali inne ciekawe i praktyczne upominki.

Zobaczcie sami jak wyglądała część ich zmagań!

Czytaj Więcej