Smog Off – tygodniowa gra miejska w Warszawie!

15.10.2017

Jakich ekologicznych sztuczek najlepiej użyć w walce ze smogiem? Wiedzą to najlepiej uczestnicy gry miejskiej Misja Smog Off, którą Cudotwórnia miała przyjemność realizować dla Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) w Warszawie, w dniach 16.09-22.09.2017 r.

Wydarzenie to było nietypowe z kilku powodów. Po raz pierwszy, mieliśmy okazję realizować trwającą nie 1 dzień, ale aż 7-dniową grę miejską! Dodatkowo, niosła ona ze sobą niezwykle ważne przesłanie. Nie tylko promowała poruszanie się komunikacją miejską i przyjaznymi dla środowiska środkami transportu, ale także zawierała element edukacyjny, dotyczący zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i dbania o środowisko naturalne.

Niesamowicie zmotywowane i wytrwałe drużyny, którym niestraszny był deszcz, wiatr i chłód, przez cały tydzień, z wielkim zaangażowaniem realizowały swoją misję, pokonując kolejne, stawiane przed nimi zadania logiczne i sprawnościowe. Nie lada wyzwaniem było na przykład, stworzenie z łatwo dostępnych materiałów (jak piasek, kamienie, żwirek czy węgiel) filtra do wody czy samodzielne uszycie maseczki antysmogowej. Jednym z zadań postawionych przed uczestnikami gry, było wyhodowanie w ciągu tygodnia trwania naszej zabawy, jak najwyższej… antysmogowej rzeżuchy! Sprawiało to naszym drużynom wiele radości i było okazją do wypróbowania różnych (czasem bardzo nietypowych) technik sadzenia. Wszystkie punkty, które odwiedzali nasi uczestnicy podczas tygodnia zmagań, znajdowały się w miejscach inspirowanych zieloną mapą Warszawy.

Oprócz zadań w terenie, uczestnicy mogli wykazać się swoją wiedzą z zakresu transportu i ekologii, odpowiadając na pojawiające się każdego dnia pytania on-line. Tutaj liczyła się nie tylko wiedza i błyskotliwość, ale i szybkość odpowiedzi.

Podsumowaniem tygodniowej rywalizacji drużyn był wielki finał, który odbył się w Dniu bez samochodu (piątek, 22.09) w okolicach stacji metra Młociny. W tym dniu, uczestnicy nie tylko musieli wykonać szereg zadań rozmieszczonych w różnych punktach miasta, ale także ścigając się z czasem wybrać najbardziej optymalny dla nich środek lokomocji. Było o co walczyć, gdyż na najszybszych, a jednocześnie najdokładniejszych w wykonywaniu zadań, czekały oprócz wiecznej chwały i nieposkromionej radości, atrakcyjne i cenne nagrody, m.in. vouchery na prezentmarzeń.pl. Na mecie odbyło się także wielkie mierzenie rosnących jak na drożdżach rzeżuch!

Jesteście ciekawi jak nasi uczestnicy, pomimo niesprzyjającej pogody, walczyli ze smogiem? Zapraszamy na fotorelację i filmik z finału gry Misja Smog Off!

[envira-gallery id=”5593″]

Czytaj Więcej