Zabrzańscy Milionerzy czyli gra miejska na pikniku !

07.10.2018

gra miejska na pikniku
Gra miejska na pikniku – zbieranie kart gry

Każdy Zabrzanin wie, że… fortuna kołem się toczy! Tak też było podczas zabrzańskiej gry miejskiej, która odbyła się na rodzinnym pikniku 21 września 2018 roku! W jego trakcie można było zdobyć zarówno fortunę wspaniałych nagród, jak i zrobić niezły biznes…

Milionerem mógł zostać dosłownie każdy. Aby wziąć udział w grze miejskiej na pikniku wystarczyło zebrać swoją drużynę i mieć przy sobie szczyptę rywalizacji, ducha walki i chęć dobrej zabawy! Nasze wyzwanie podjęło kilkanaście drużyn, które postanowiły aktywnie spędzić czas w gronie rodziny, bliskich czy znajomych i zawalczyć o nagrody, a także cieszyć się chwałą zwycięzcy i nieskończoną satysfakcją!

Podczas zaaranżowanego spotkania handlarzy na targu uczestnicy rywalizowali ze sobą oddając się różnego rodzaju bazarowym grom i zabawom. Targowali się przy tym niesłychanie, który z nich ma lepsze zdolności i wykona lepiej swoje zadanie 😊

gra miejska na pikniku
Gra miejska na pikniku – jedno z zadań wymagało nie lada kreatywnośći!

Na drodze zabrzańskich milionerów postawiliśmy wiele zadań wymagających nie tylko sprawności fizycznej i orientacji w terenie, ale także sprytu, umiejętności logicznego myślenia i nie lada kreatywności! Jak przystało na prawdziwych milionerów uczestnicy naszej zabawy musieli wykazać się zarówno żyłką handlowcy, jak i praktykami rodem ze światowego biznesu, czy wiedzą z zakresu numizmatyki.

Jednym z największych wyzwań sprzedażowych, jakie postawiliśmy przed uczestnikami zabrzańskiej gry miejskiej na pikniku była konieczność świetnego zareklamowania i sprzedania unikatowego przedmiotu, który każdy przecież chciałby mieć, a mianowicie…. żelazka rodem z PRL… Jak się domyślacie wymagało to niemałych zdolności marketingowych i uruchomienia wielu technik sprzedażowych, zwłaszcza, że klient, którego spotkali na swojej drodze był wielce wymagający. Tym większa jednak była satysfakcja ze sprzedanego przedmiotu! Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i przedstawiając niewątpliwe zalety żelazka, niczym doświadczeni managerowie sprzedaży umiejętnie odpowiadali na argumenty naszego klienta i… zarabiali kolejne punkty!

Każdy businessman i businesswoman wie, że w biznesie liczą się dobre kontakty i umiejętność współpracy. Zarówno ze swoimi pracownikami, jak i kontrahentami. Kolejne zadanie nastawione było właśnie na zdolność współpracy w zespole. W tym, iście budowlanym zadaniu, liczyła się praca każdej z osób, ale szczególnie cenna była rola lidera, który przewodził pozostałym i prowadził ich do sukcesu, albo… porażki. Na szczęście nasze drużyny poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie i udowodniły, że gra zespołowa nie jest im obca!

Jak odróżnić monetę prawdziwą od fałszywej? Ha! Niejeden chciałby znać odpowiedź na to pytanie! Nasi uczestnicy znaleźli jednak sposób na to, by dowiedzieć się, który z przedstawionych im dwóch banknotów jest prawdziwy, a który fałszywy, gdy na ich drodze stanęły dwie tajemnicze siostry, lwice biznesu i próbowały ugrać w tej rozgrywce dla siebie jak najwięcej! Która z sióstr kłamie? Która mówi prawdę? Który banknot jest prawdziwy, a który fałszywy? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy mogli poznać zadając siostrom tylko jedno pytanie. Od tego zależało czy nawiążą współpracę z uczciwym kontrahentem czy jednak stracą na tym interesie…

gra miejska na pikniku
Gra miejska na pikniku – czas na negocjacje z lwicami biznesu!

Kiedy już nasze drużyny poznały tajniki odróżniania banknotów prawdziwych od fałszywych przyszedł czas na… samodzielne stworzenie swojej monety! Oczywiście w nietuzinkowy i nietypowy sposób. Każdy uczestnik mógł sam zdecydować jaką metodą stworzy swój pieniądz, jaki będzie miał on kształt, wygląd i wartość. Dzięki temu powstały prawdziwe dzieła sztuki, którymi aż szkoda, że rzeczywiście nie można płacić 😉.

Nasi uczestnicy walczyli dzielnie niczym najwięksi giełdowi wyjadacze, co bardzo im się opłaciło 😉 Na najbardziej zaangażowanych uczestników spośród których wyłoniliśmy zwycięzców naszej zabawy czekały atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na zakupy w Media Markt!

Prawda jest jednak taka, że w naszej grze miejskiej na pikniku w Zabrzu wygrani byli wszyscy. Bo jak wiadomo – nie wszystko złoto co się świeci i prawdziwe bogactwo to nie to, które można spieniężyć, ale to które przelicza się na mile spędzony czas pełen dobrej zabawy, uśmiechu i pozytywnej energii, a do takiego należy zaliczyć Grę Miejską Zabrzańscy Milionerzy!

Jeżeli chcesz poczuć ducha przedsiębiorczości, który był wyczuwalny podczas zabrzańskiej gry miejskiej na pikniku to zobacz koniecznie bezcenne zdjęcia z tego wydarzenia!

A jeżeli chcesz sam wziąć udział w tego typu zabawach, które będziemy organizowali w przyszłości, to zapraszamy Cię do śledzenia naszego fanpage na Facebook-u😊

[envira-gallery id="6400"]

Czytaj Więcej