Pomysły na imprezę integracyjną w plenerze

04.10.2020

Pomysły na imprezę integracyjną w plenerze – 6 sprawdzonych sposobów

Potrzebne Ci są niesztampowe pomysły na imprezę integracyjną w plenerze? Świetnie trafiłeś! Analizując rozmaite potrzeby i oczekiwania naszych klientów, przygotowaliśmy dla Ciebie 6 sprawdzonych propozycji na oryginalne imprezy integracyjne, w których zarówno zabawa, jak i integracja pojawiają się nie tylko w nazwie.

Proponujemy Ci imprezy, które z jednej strony są angażujące, ale z drugiej nie są zbyt męczące i nachalne – w końcu ma to być zabawa, a nie ekstremalne wyścigi (chyba, że bardzo chcesz, to też możemy takie zorganizować ;)).  

Nie ma dwóch takich samych scenariuszy i imprez. Każdą z naszych propozycji można modyfikować dopasowując do specyfiki firmy, określonych celów, potrzeb i efektów, na których Ci zależy. Wspólnie możemy stworzyć jeszcze bardziej unikatowe pomysły na imprezę integracyjną, zmieniając dowolny element zabawy.

Jeśli chcesz zorganizować imprezę integracyjną w plenerze i zależy Ci na czymś więcej niż podnoszenie ciężarów przy barze – zobacz, jakie są nasze propozycje:

1/ Gra miejska lub terenowa

Gry organizowane w miastach lub w terenie (w lesie, na plaży, w górach, nad morzem) polegają na znajdowaniu w określonej przestrzeni punktów z zadaniami, na których trzeba rozwikłać określoną zagadkę lub wykazać się sprawnością fizyczną czy manualną. Na niektórych stanowiskach spotkacie animatorów/aktorów, na innych zadania będziecie wykonywać samodzielnie bez dodatkowej pomocy czy wskazówek.

Optymalna ilość uczestników: od 2 do 250 osób
Optymalny czas trwania: najczęściej od 1,5 do 3 godzin
Wymagania: umiarkowana sprawność fizyczna, otwartość umysłu na niesztampowe rozwiązania
Możliwości realizacji: niemal nieograniczone – w lesie, nad jeziorem, na plaży, na wsi, w małym miasteczku, w wielkim mieście (jak tylko możliwe będą prywatne wycieczki na księżyc – to tam również!)

Rodzinna gra miejska Katowice
Wkręć się w Kato! – Gra miejska, którą organizowaliśmy w Katowicach

Dlaczego warto wybrać gry miejskie/terenowe:

 • Możliwość realizacji niemal w każdym miejscu jakie Ci się zamarzy.
 • Bogata warstwa fabularna i tematyczna – możliwość dostosowania historii i rozmaitych zadań (fizycznych, umysłowych, manualnych) do zainteresowań uczestników lub myśli przewodniej imprezy.
 • Wykonywanie zadań i rozwiązywanie łamigłówek samo w sobie sprzyja integracji uczestników, współpracy, umiejętności komunikacji i rzetelnej wymiany informacji oraz zawiera nutkę zdrowej (mamy nadzieję…) rywalizacji 😊.
 • Łączą one elementy tradycyjnych escape room-ów, gdzie zadaniem jest rozwiązanie szeregu zagadek prowadzących do określonego celu oraz popularnych w przestrzeni miejskiej zabaw takich jak geocaching – polegający na poszukiwaniu ukrytych skrytek i punktów. Tyle że w kontekście gier cały scenariusz jest dopasowany do potrzeb i oczekiwań konkretnej grupy czy firmy.

Więcej o grach miejskich i terenowych (możesz przeczytać w tym artykule oraz na tej stronie.

2/ Przygodowy spływ kajakowy

Mogłoby się wydawać, że każdy spływ kajakowy to przygoda. Może i tak jest, ale my mamy swoje sposoby na to, by przeprawa kajakiem była jeszcze bardziej ekscytująca i niezapomniana. I nie chodzi tu wcale o walkę z żywiołem i pokonywanie kilkumetrowych wodospadów (chyba że ktoś bardzo chce ;)). Naszym spływom towarzyszą dodatkowe atrakcje i rozmaite zadania do wykonania. A to trzeba będzie podpłynąć kajakiem w określone miejsce, by rozwiązać jakąś zagadkę, a to zbudować mini tratwę, na której trzeba coś przetransportować, a to z poziomu kajaka zbierać fanty umieszczone na całej trasie w różnych miejscach, np. na gałęzi leżącego w wodzie drzewa lub na ogonie którejś z ryb :P. Zadania nastawione są zarówno na współpracę jak i rywalizację. 

Przygodowy spływ kajakowy

Optymalna ilość uczestników: od 1 do ok. 100 osób (zależy od dostępności kajaków w danym miejscu)
Optymalny czas trwania: ok. 6 godzin
Wymagania: średnia sprawność fizyczna, otwartość umysłu na niesztampowe rozwiązania
Możliwość realizacji: na rzece lub jeziorze

Dlaczego warto wybrać przygodowy spływ kajakowy na imprezę integracyjną?:

 • Jest świetnym urozmaiceniem tradycyjnych spływów kajakowych, gdzie oprócz pokonania wyznaczonej trasy, trzeba wykazać się sprytem, bystrością i umiejętnością wykonania stawianych przed uczestnikami rozmaitych zadań.
 • Nie musisz być zaprawionym w bojach kajakarzem, by wybrać się na spływ. Jest to ten rodzaj rozrywki, którym mogą cieszyć się prawdziwi majtkowie wśród kajakarzy!
 • Stopień trudności spływu, wartkość rzeki, pojawiające się na trasie przeszkody – wszystko to dostosowujemy do stopnia zaawansowania uczestników, tak by każdy czerpał z tej atrakcji maximum radości!
 • Wiek nie odgrywa tu pierwszych wioseł 😉.
 • W kajakarstwie współpraca to podstawa! Ważne jest kto nadaje szybkości, a kto jest odpowiedzialny za epickie wylądowanie na mieliźnie lub w krzakach, yyy… tzn. za sterowanie. Kluczowe jest zgranie się w tempie i synchronizacja ruchu, niezbędna jest klarowna komunikacja!
 • Element rywalizacji pojawia się tu automatycznie, ale najważniejsze jest to, że niezależnie od tego kto pierwszy dopłynie do mety, satysfakcja ze wspólnego prowadzenia kajaku jest gwarantowana! (Podobnie jak to, że następnego dnia poznasz nieznane Ci dotąd części ramion :P, ale wierzcie nam… warto!).

O spływach kajakowych więcej przeczytasz tu 😊

3/ Agent

Jest to rozgrywka teambuildingowa inspirowana popularnym programem rozrywkowym: „Agent”. Oprócz wyzwań, do jakich należy rozwiązywanie rozmaitych zadań umysłowych i sprawnościowych, wymagających współpracy całej drużyny, pojawia się dodatkowy element w iście Sherlockowym stylu polegający na zidentyfikowaniu osoby, która działa na szkodę grupy, robiąc wszystko, by utrudnić lub uniemożliwić poprawne wykonanie zadania i zdobycie punktów.

Optymalna ilość uczestników: od kilku do ok. 40 osób
Optymalny czas trwania: 3 godziny
Wymagania: umiarkowana sprawność fizyczna
Możliwość realizacji: niemal w każdym miejscu, które wskażesz

Impreza tematyczna - służby specjalne

Dlaczego warto wybrać grę Agent?:

 •  Do jej organizacji nie potrzeba dużej przestrzeni, więc oprócz tego, że można ją zorganizować w dowolnym pod względem geograficznym miejscu, to nie będziesz musiał pokonywać przy okazji kilku czy kilkunastu kilometrów w trakcie samej gry.
 • Oprócz tradycyjnych zadań do wykonania, smaczku całej zabawie dodaje element szpiegowski. Oprócz umiejętności współpracy i komunikacji trzeba będzie wykazać się dodatkowym zmysłem detektywistycznym!
 • Jest nietypowym urozmaiceniem tradycyjnych gier miejskich czy zabawy w podchody.

4/  Mobilny escape room w namiocie

Nikogo raczej nie zdziwi, że rozrywka typu escape room służy budowaniu umiejętności skutecznej współpracy i komunikacji, a przygotowane zadania są nastawione na realizację wspólnego celu, co sprzyja integrowaniu się grupy.

Ale, ale, nasze escape room-y mają kilka niepodważalnych zalet, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Chemiczny escape room

Optymalna ilość uczestników: od 2 do 8 osób w grupie w ramach jednorazowego wejścia
Optymalny czas trwania: od 15 do ok. 60 minut
Wymagania: umiarkowana sprawność fizyczna
Możliwość realizacji: gdziekolwiek chcesz 😊

Dlaczego warto wybrać mobilny escape room w namiocie?:

 •  praktycznie nie ogranicza nas miejsce, byle tylko zmieścił się tam namiot 😉 (będzie też miło jeśli nie zatonie…).
 •  nasze escape room-y pod względem wystroju i scenariusza, każdorazowo dostosowane są do zainteresowań i potrzeb klientów. Oznacza to, że tworzymy personalizowane scenariusze, które mogą nawiązywać do rozmaitej tematyki i fabuły.
 •  jest też możliwość wybrania jednego ze stworzonych przez nas już wcześniej scenariuszy, o których dowiesz się więcej tutaj (link).
 • czas trwania zabawy jest elastyczny – oznacza to, że w 100% możemy dostosować go do ilości grup oraz czasu, jaki chcesz przeznaczyć na tę rozrywkę.

 Więcej o naszych mobilnych pokojach zagadek przeczytasz tutaj.

5/ Piknik z atrakcjami

Optymalna ilość uczestników: od kilku do kilkuset osób
Optymalny czas trwania: 6 godzin
Wymagania: kanapowa sprawność fizyczna
Możliwość realizacji: najlepiej fajny teren zielony

Nie, nie, nie, nawet tak nie myśl! Jak piknik to wcale nie musi być nudny… a przynajmniej nie wtedy gdy my go organizujemy. Co możemy przygotować podczas pikniku integracyjnego dla Twojej firmy?:

 • wcielanie się w Robin Hood-a i strzelanie z łuku tradycyjnego lub bloczkowego
 • strzelanie z wiatrówki do celu
 • archery tag – łuczniczy paintball (więcej o nim przeczytasz poniżej oraz pod tym linkiem)
 • nauka jazdy na monocyklu
Animacje dla dzieci

Zaletą pikników firmowych jest to, że najczęściej są to imprezy, które gromadzą całe rodziny. Nie zapominamy więc też o naszych Milusińskich 😊. Wśród atrakcji dla najmłodszych mamy między innymi:

 •  Uwielbiane przez dzieciaki malowanie buziek (*używane do malowania farby są
  przeznaczone do malowania na skórze i hipoalergiczne).
 • Puszczanie gigantycznych baniek mydlanych – nie tylko w formie pokazu, każde z dzieci będzie mogło samo spróbować swoich sił w tworzeniu kilometrowych baniek!
 • Układanie gigantycznych klocków i zabawy w murarzy.
 • Wydawałoby się, że to atrakcja, która jest dosłownie wszędzie, a jednak… dzieciakom kompletnie się nie nudzi, więc nie mogłoby jej u nas zabraknąć – trampolina! (uwaga! Warto już teraz zarezerwować sobie kolejkę! 😉).
 • Tworzenie gigantycznych obrazów – w zależności od przestrzeni na chodniku lub rozciągniętym pomiędzy drzewami stretchu.

Więcej o atrakcjach dla dzieci, które możemy zorganizować podczas pikniku przeczytasz tutaj.

6/ Wycieczka górska z przygodami

Miłośnicy górskich wędrówek i odkrywcy urokliwych szlaków będą tą opcją zachwyceni! Nie dość, że spędza się aktywnie czas, to jeszcze w malowniczych okolicznościach przyrody.

Optymalna ilość uczestników: od kilku do ok. 50 osób
Optymalny czas trwania: 6 godzin (spokojnie, z przerwami i odpoczynkiem ;))
Wymagania: zaawansowana sprawność fizyczna 
Możliwość realizacji: nad morzem (żartujemy 😀 w górach oczywiście – nie muszą to być od razu Tatry, ale mogą 😉).

Na czym polegają nasze górskie przygody?

 • Są czymś w rodzaju gry terenowej, tyle że zadania pojawiają się na szlaku. Mogą być one dopasowane swoim charakterem zarówno do potrzeb firmy i zainteresowań uczestników, jak i nawiązywać do nieco bardziej survivalowego, górskiego klimatu.
 • Dzięki poszukiwaniu i rozwiązywaniu zadań na szlaku, można jeszcze pełniej doświadczać piękna danego miejsca, dostrzegając rzeczy, na które wcześniej kompletnie nie zwracało się uwagi… Dzięki temu oprócz konieczności współpracy i komunikacji, pożądaną umiejętnością będzie z pewnością spostrzegawczość 😊.
 • Jak każda dobra górska przygoda, wędrówka może zakończyć się zorganizowaniem w przeznaczonym do tego miejscu, ogniska (tak, tak z kiełbaskami).

7/  Archery tag

Optymalna ilość uczestników: od 4 do 12 osób podczas jednej rozgrywki (pozostali mogą w tym czasie odpoczywać lub mieć inne zadania do wykonania)
Optymalny czas trwania: 2 godziny
Wymagania: średnio-zaawansowana sprawność fizyczna 
Możliwość realizacji: boisko, polana, łąka, wszędzie tam gdzie jest kawałek przestrzeni do rozłożenia kilku przeszkód i swobodnego poruszania się pomiędzy nimi

O tej nowej i nierozpowszechnionej jeszcze w Polsce rozrywce – tzw. łuczniczym paintballu – dowiesz się wszystkiego stąd.

Tutaj zamieszczamy, tak na zachętę, tylko kilka zalet tej zabawy, która w pięknym stylu dopełni nasze (i mamy nadzieję, że też już Twoje) pomysły na imprezę integracyjną.

Archery Tag Bitwy Łuczników

Dlaczego archery tag świetnie sprawdzi się podczas imprezy integracyjnej?:

 • Archery tag to coś więcej niż tylko strzelanie do siebie lub do przeszkody z łuku. Jest to gra, do której proponujemy mnóstwo ciekawych scenariuszy, jak np. odbicie zakładnika, zdobycie określonego przedmiotu, bezpieczny transport skarbu do wyznaczonego punktu, pojedynki dwóch drużyn i wiele innych! Jest więc nie tylko dynamicznie, ale i fabularnie i bardzo, ale to bardzo teambuildingowo!
 • Gra w archery tag jest bezpieczna – uderzenie strzałą jest odczuwalne, ale bezbolesne. Konstrukcja łuku oraz siła z jaką przemieszcza się wystrzelona strzała powodują, że można ją złapać w locie!
 • W przeciwieństwie do paintballa gracz nie potrzebuje specjalnego ochronnego ubrania, nie ma ryzyka zabrudzeń, wystarczy wygodny strój, w którym swobodnie się biega.

I jak podobają Ci się nasze pomysły na imprezę integracyjną w plenerze?

Który przypadł Ci najbardziej do gustu? Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię naszymi pomysłami do organizacji wymarzonej i niezapomnianej imprezy integracyjnej.

Jeśli chcesz zorganizować naprawdę fajną imprezę integracyjną w plenerze – wiesz gdzie nas szukać. Możesz też zrezygnować z naszej pomocy i skorzystać z oferty innych firm – ale zapewne będziesz żałować ;). 

Czytaj Więcej